Zalogowanych: 24

Karpacz: Inauguracja na czerwono

Czwartek, 11 października 2018, 22:06
Aktualizacja: 22:09
Cztery czerwone kartki pokazali sędziowie prowadzący mecz 2. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorek w piłce ręcznej, w którym KPR Jelenia Góra podejmował Zagłębie I Lubin. Podopieczne Dilrabo Samadovej zwyciężyły 27:14 – spotkanie było rozgrywane w hali ZSP w Karpaczu...

W tegorocznych rozgrywkach juniorek na szczeblu dolnośląskim występuje jedynie 5 drużyn, w tym dwie reprezentujące Lubin. W przedziwny sposób został ustalony terminarz rozgrywek, bowiem w każdej kolejce rozgrywany jest tylko jeden mecz, zatem na inaugurację spotkały się obie ekipy Zagłębia (zwyciężył drugi zespół 49:21), a w drugiej kolejce sezon zainaugurowały jeleniogórzanki, które zmierzyły się ze słabszą z "miedziowych" ekip.

Już na początku spotkania było widać znaczną różnicę w umiejętnościach obu zespołów. KPR po 11 minutach prowadził 6:0, a pierwszą bramkę przyjezdne zdobyły dopiero w 13. minucie. Gdy na tablicy wyników było już 8:1, podopieczne Dili Samadovej zaczęły popełniać coraz więcej błędów. Dużo pracy mieli też sędziowie, którzy w sumie obu zespołom nałożyli po 20 minut kar indywidualnych, w tym jedną czerwoną kartkę obejrzała bramkarka KPR-u Natalia Filończuk (zdaniem arbitrów za próbę kopnięcia rywalki) oraz trzy dyskwalifikacje dla lubinianek. Szkoda, bo od pierwszych minut nasza bramkarka broniła rewelacyjnie.

Wracając do przebiegu meczu warto zaznaczyć, że do przerwy jeleniogórzanki prowadziły "tylko" 11:5, a po zmianie stron rywalki zbliżyły się na 11:7. Z każdą kolejną minutą wszystko wracało do normy i to KPR powiększał przewagę nad Zagłębiem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:14, a ustaliła go z rzutu karnego po końcowej syrenie Nicole Mazurkiewicz.

W następnej kolejce Handball-28 Wrocław zmierzy się z Zagłębiem II Lubin, a nasz zespół wróci na parkiet pod koniec października, kiedy to podejmie ekipę ze stolicy Dolnego Śląska. Kibice szczypiorniaka mogą również zawitać do hali ZSP w Karpaczu (ul. Gimnazjalna 6A) w piątek, 12 października, bowiem o godz. 16:00 juniorki młodsze KPR-u zmierzą się z zespołem z Wrocławia.

KPR Jelenia Góra - NLO SMS Zagłębie I Lubin 27:14 (11:5)
KPR: Filończuk, Grabarczyk - Basta 5, Klimaszewska 5, Dubiel 5, Suropek 3, Starczyk 2, Włodarczyk 2, Mazurkiewicz 2, Kołecka 1, Ziemkiewicz 1, Szramik 1, Jurgiewicz, M. Wrotniewska, Steczek.
SMS: Brzezińska - Kubieniec 6, Góral 2, Kaźmierczak 2, Gajos 2, Janisio 1, Kondracka 1, Kamińska, Wolska, Towarnicka, Szymańska, Juzkiewicz, Cebrat.