Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 4878
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracja cieplickiej rady

Piątek, 31 maja 2019, 10:18
Aktualizacja: Sobota, 1 czerwca 2019, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inauguracja cieplickiej rady
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (30.05) w sali nr 13 Urzędu Miasta Jeleniej Góry odbyła się uroczysta sesja inauguracyjna Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice, podczas której wybrano władze cieplickiej rady. W RDUC było miejsce dla 15 osób, ale zgłosiło się 14 uprawnionych do kandydowania, więc nie było potrzeby organizacji wyborów.

Społecznymi radnymi trzeciej kadencji zostali:
Jerzy Bilski, Jerzy Budziosz, Paweł Drewniak, Maciej Kaczor, Bernard Knobelski, Grzegorz Murawski, Czesław Niemiec, Jadwiga Perwenis, Marcin Polowczyk, Paweł Rabczyński, Marcin Roszak, Maciej Rusek, Marcin Sidziński i Waldemar Sopuch.

Na funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice kandydowali: Jerzy Bilski (uzyskał 12 głosów), Marcin Roszak (2 głosy) i Maciej Rusek (0 głosów).

To jest bardzo ważne, że są osoby chcące działać społecznie. Cieszę się, że ta rada dalej istnieje i będziemy się starali jak najlepiej. Społecznicy najwięcej osiągają - coś, co lubię i kocham jest łatwiejsze do zrealizowania - powiedział Jerzy Bilski, nowy przewodniczący Rady, który nie kryje, że zapowiada się owocna współpraca z Komisją Uzdrowiskową Rady Miejskiej, gdzie przewodniczącym jest Justyn Bilski, syn szefa cieplickiej rady społecznej. - Problemów jest mnóstwo - od zapadniętych studzienek przez rewitalizację targowiska, czy jakość powietrza. Wszystko jest bardzo ważne - dodał Jerzy Bilski.

Następnie przystąpiono do wyboru wiceprzewodniczącego. W pierwszym głosowaniu nie udało się wyłonić osoby, która by zgromadziła ponad połowę głosów Rady. Jerzy Budziosz miał 4 głosy, Maciej Rusek 5, Paweł Rabczyński 3, Marcin Sidziński 0, a Marcin Roszak 2.

W dodatkowym głosowaniu wyłoniono wiceprzewodniczącego z dwóch kandydatów, którzy uzyskali najwięcej głosów w pierwszej turze. Jerzy Budziosz dostał 9 głosów, a Maciej Rusek 5.

Następnie wyłoniono zarząd:
Marcin Polowczyk 10 głosów, Maciej Rusek 4, więc pierwszy z wymienionych został prezesem. Z kolei wiceprezesem zarządu został Marcin Sidziński, który uzyskał 11 głosów za, 1 przeciw i 2 wstrzymujące się. Sekretarzem zarządu został Maciej Kaczor - 13 za, 1 wstrzymujący się.

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group