Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5473
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imprezy cyklistów pod znakiem zapytania

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 lutego 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:58
Autor: Angela
Jeleniogórscy cykliści przed rajdem rowerowym w 40. rocznicę likwidacji tramwajów w Jeleniej Górze. 1 maja 2009
Fot. TEJO
Rodzinne pikniki rowerowe, wakacje na dwóch kółkach oraz parada retro i osobliwości mogą w tym roku wypaść z kalendarza wydarzeń. Powód? Brak środków. Miasto z przyczyn formalnych odrzuciło wnioski jeleniogórskich rowerzystów o dofinansowanie tych zadań. Potrzebne jest sześć tysięcy złotych.

Zbigniew Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowo – Narciarskiego i pomysłodawca wymienionych imprez bije się w piersi i przyznaje, że brak dofinansowania wynika z błędu formalnego popełnionego we wniosku. A konkretnie braku jednego podpisu.

– Jest to nasze przeoczenie, wnioski były przygotowywane szybko i nie doczytaliśmy, że wymagany jest drugi podpis – mówi. – Miasto obiecało jednak ogłoszenie konkursu jeszcze raz w kwietniu br. Z pewnością złożymy nasze wnioski ponownie. Jeśli nie dostaniemy pieniędzy, staniemy na głowie, by znaleźć je z innych źródeł i chociaż częściowo te imprezy przeprowadzić.

Jak zapewnia szef rowerowego towarzystwa, do skutku być może w okrojonej wersji dojdą „Rodzinne pikniki”. Celem tej imprezy było zachęcanie do wycieczek rowerowych całych rodzin. Sponsorów rowerzyści poszukają również na rajd retro i osobliwości, który odbędzie się 23 maja i będzie połączony z giełdą staroci, muzyką i zabawą.

– Będziemy szukali sponsorów, którzy chcieliby ufundować na tą imprezę nagrody, ponieważ jesteśmy w kontakcie z Czechami, którzy zapowiedzieli, że do nas przyjadą i zainteresowanie samą imprezą jest naprawdę spore – mówi Zbigniew Leszek.

Ten rajd organizujemy wspólnie z Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. Zakończenie imprezy będzie w Parku Norweskim. Nie wiemy, na ile się to uda, ale chcielibyśmy wodować łódź wikingów na rzece koło muzeum. Bez wsparcia urzędu miasta jednak do skutku na pewno nie dojdą „Wakacje na dwóch kółkach”. Nie jestem bowiem w stanie znaleźć ludzi, którzy będą się opiekować dziećmi za darmo – dodaje Z. Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Jano 16-02-2010 9:23
no i to właśnie jest rządzenie naszego p.Obrębalskiego który i tak na nic nie znajdzie pieniędzy , no chyba że na te swoje byłe już zresztą 900 lecie tak dziadowsko zorganizowane , i sylwester na rynku też do bani ale cóż jak pan taki kram
~łoja 16-02-2010 10:14
o ja, ale fopa!
~z JG 16-02-2010 10:41
witajcie w rowerowej stolicy polski
~LUDZIE 16-02-2010 10:57
a ja sie powtorze,ratusz na kostke brukowa na parking przykoscielny pieniadze ma a na fajne sprawy kasy brak
~do ludzie 16-02-2010 14:23
zgadzam sie z toba , ciekawe ilu podpisow wymagal wniosek o dofinansowanie kostki brukowej i czy ksiadz osobiscie za tymi podpisami latal
~mim 16-02-2010 14:43
Zbychowi i cyklistom warto pomagać ,bo to ludzie pozytywnie zakręceni ,do których i ja w jakiejś części należę. Zawsze mile wspominam wspólpracę z kolarzem Zbyszkiem, bo mobilizował mnie i innych do działania. Dorosli musieli ruszyć 4 litery, jechac na imprezę rowerową a wygrywały na ty głównie dzieci. Czyli 2 pieczenie na jednym ogniu ,który przygotowywał z innymi Zbyszek Leszek
~Cyklista 16-02-2010 17:26
Szkoda ,że imprezy będą znacznie okrojone. Inne stowarzyszenia i firmy z Polski dostają pieniądze od miasta i województwa.W tym roku klub z Łomianek z pod Warszawy dostał 10 tys. na organizację rajdu o nazwie Pętla Karkonosko-Izerska.W rajdzie maratonie rowerowym jedzie ok.60 zawodników.Całe zawody to ściganie się na Przełęcz Karkonoską.Wyścig jest imprezą komercyjną i nastawienie organizatorów jest wyłącznie na jak największy zysk. Nagrody to dętki rowerowe i gadżety.Wpisowe w dniu startu aż 70 zł na jeden etap ,a jest ich trzy. Impreza o żadnej randze sportowej po prostu zwykły rajd. Drugą imprezą są nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Maratonach MTB, które organizuje miasto Jelenia Góra .Kosztów poniesionych przez miasto nie znam, ale myślę że co najmniej będzie to przedział od 30 do 300 tysięcy złotych Takich nieoficjalnych mistrzostw jest 3.W ramach Skandi MTB.Bikemaraton,i u Golonki. Jedyne mistrzostwa Polski odbywają się rok rocznie na Zamku Książ i to są misrzostwa w kategorii elit i junior z ramienia PZKol. Reszta kategorii jest nieoficjalna. Myślę ,że warto wyesygnować z tej puli Jeleniogórskiemu Stowarzyszeniu I-KT-K na organizację imprez sportowych i rajdów dla młodzieży i szerszego grona mieszkańców.Wszak te pieniądze są z naszych podatków.Jeżeli brakowało jednego podpisu to wystarczył by jeden telefon do stowarzyszenia i ktoś by natychmiast przyjechał i złożył podpis wszyscy mieszkają w Jeleniej Górze.Myślę ,że to był hak,ze strony rozpatrujących oferty.W przyszłym roku znajdzie się stowarzyszenie jakieś z Gdańska i zorganizuje nam Rajd Rowerowy Retro.
~buro 16-02-2010 18:27
miasto reklamujace sie jakos rowerowa stolica polski nie potrafi wyłozyc pieniedzy na imprezy rowerowe. żenada!
~lala 16-02-2010 19:25
Ludzie czy wogóle przeczytaliście ten artykuł? Przecież to był błąd Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowo – Narciarskiego w przygotowaniu wniosku!!!!!!!!!!!!!!jak go przygotują dobrze, to pewnie pieniądze dostaną!!!! wasze komentarze to żenada!!!!!
~biker 16-02-2010 20:03
Mistrzostwa Polski w maratonach MTB odbędą się w Jelniej Górze i jest to impreza oficjalna, w której przyznawane są koszulki mistrzowskie oraz medale! Wałbrzych ich w tym roku nie organizuje, bo organizuje je Jelenia Góra! Nie rozumiem komentujących. Najpierw piszecie, że miast nic nie robi, a jak robi to piszecie, że robi to ktoś inny. Imprez rowerowych będzie w tym roku pięć albo sześć (dużych imprez a nie popierdułek IKTK, które robi imprezy tylko dla siebie). Ma być również w tym roku wyścig na rynku przy sztucznym oświetleniu. Do tego są ciekawe zapowiedzi na kolejne lata. Więc dajcie sobie siana z tymi smutnymi komentarzami w stylu pana Pika o tym, co robi Wałbrzych. Wałbrzych nic nie robi :)
~Zbigniew Leszek 16-02-2010 20:08
Dziękuje - za poparcie - już dzisiaj zapraszam do udziału w Rowerowej Paradzie Retro 23.05 - szukajcie strych rowerów, oraz strojów i na start - będzie przednia zabawa - w tym roku jedną z atrakcji Rodzinnych Pikników Rowerowych będzie wyjazd do Leśnej na Górski Tor Kajakowy - z możliwością spróbowania swoich sił - więcej szczegółów wszystkich imprez już bliżej lata - już teraz zapraszam na Przełaje 7.03 wracamy na stare miejsce - czyli do parku na Wzgórzu Krzywoustego informacji szukajcie na www.jeleniogorski klub kolarski pytania do nas e-mail klubu iktkn.jgora@gmail.com - POZDRAWIAM Zbigniew Leszek
~Cyklista 16-02-2010 20:53
Bikemaraton 2010 9 edycja 14 sierpień 2010 i przy okazji Mistrzostwa Polski w maratonach MTB PZKol. to jakaś paranoja niedługo Mistrzostwa Europy będą rozgrywane przy okazji jakiegoś cyklu wyścigów.PZKol nigdy na to się nie zgodzi.
~jelgór 16-02-2010 21:09
miasto zachowało się nieuczciwie i okrutnie- w takich sytuacjach daje się termin do uzupełnienia braku np. 7 dni- i przyjmuje wniosek, takie są demokratyczne standardy w administracji i w sądach, nawet przy wnioskach unijnych- ale jak widac nie w ratuszu; tym bardziej szkoda, że skrzywdzono nie etatowych wnioskodawców, ale społeczników - wbrew rocznym planom współpracy i pięknym słowom o konsultacjach społęcznych pokazano im miejsce w jeleniej... pan prezydent nie wziął pod uwagę, że to probierz jego podejścia do ngo i sprawa o znaczeniu symboliczno-wizerunkowym, że tu nawet nie chodzi o imprezę, ale o zasadę
~Biker do cyklista 16-02-2010 21:50
Mistrzostwa Polski w maratonach będą od tego roku rozgrywane w jakimś cyklu, prawdopodobnie w każdym roku w innym. Jelenia Góra ma to szczęście, że w tym roku będą u nas. PZKol to wymyślił, więc nie masz pojęcia, o czym piszesz. Jak ma się związek nie zgodzić na coś, co sam wymyślił (pewnie dlatego, że w Wałbrzychu było mniej zawodników niż gdziekolwiek indziej). I jeszcze jedno, podpisy wymagana na wniosku zależą zdaje się od statutu konkretnego stowarzyszenia. Jeżeli prezes nie wie, kto może podpisywać dokumenty to najlepiej to świadczy o instytucji. Z tego co wisi na stronach miasta wynika, że jeden wniosek IKTK złożyło prawidłowo, a resztę źle! I to najdobitniej świadczy o braku profesjonalizmu tej organizacji. A, jeszcze jedno - w Wałbrzychu nic nie będzie :) Pozdro Biker
~gosc niedzielny 17-02-2010 3:53
uwielbiam takie dyskusje prowadzone przez posiadaczy wygolonych łydek. Potwierdza to tylko moje przeświadczenie o tym , że grupą tych ludzi nie warto się przejmować. Wygolone Łydy zwykle przyjeżdżają na swoje imprezy na 5 min przed jej rozpoczęciem, przejeżdżają je bezrefleksyjnie i zwykle, gdy wykorzystali wszystkie darmowe możliwości umycia się, najedzenia i wyhaczenia gadżetów odjeżdżają. Nawet nie interesują ich oficjalne zakończenia imprez czy after party jeśli ich to bezpośrednio nie dotyczy. Ot taki to "naród". Oczywiście pośród wygolonych łyd pojawiają się wyjątki, ale można je policzyć na palcach :-)
~Zbigniew Leszek 17-02-2010 12:34
Wkradł się błąd miało być - park Wzgórze Kościuszki - przepraszam. A co dyskusji o wyższości jednych zawodów nad drugimi - jest bezsensowna - moim zdaniem jest i tak ich za mało - każdy powinien mieć wybór - dotyczy to zawodów rowerowych jak i innych dyscyplin sportowych. I te komercyjne są potrzebne i amatorskie, jeszcze raz podkreślam to był mój błąd odnośnie podpisania - zapłaciłem tak zwane ,,FRYCOWE,,i koniec. Szkoda tylko, że ten podpis tak namieszał nam w organizacji wymienionych imprez po porostu będą okrojone z nagród.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group