Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Immatrykulacja w KPSW

Wtorek, 12 października 2021, 13:30
Aktualizacja: 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Immatrykulacja w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (11.10) w auli rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Władze jeleniogórskiej uczelni cieszą się z udanej rekrutacji, bowiem w placówce przy ul. Lwóweckiej dalszy etap edukacji rozpoczęło ok. 400 osób.

Po otwarciu uroczystości i przywitaniu gości wręczono odznaczenia "Zasłużony dla Uczelni", a następnie odbyła się immatrykulacja studentów I roku - przedstawiciele każdego kierunku studiów złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się studentami "Karkonoskiej".

Kolejnym punktem programu były wystąpienia zaproszonych gości, przewodniczącego Samorządu Studenckiego, a także wykład inauguracyjny prof. dr hab. Anny Michońskiej-Stadnik "Psychologia pozytywna jako nauka na współczesne czasy". Uroczystość dopełnił występ kwartetu smyczkowego "Intro" z Filharmonii Dolnośląskiej w składzie: Natasza Wysocka - skrzypce, Łukasz Ślubowski - skrzypce, Agata Juryś - altówka, Maciej Kolendo – wiolonczela, którym towarzyszyli tancerze ze Szkoły Tańca Krzysztofa Cieślaka. Po uroczystości uczestnicy udali się na oficjalne otwarcie strzelnicy studenckiej.

Rekordowa rekrutacja była na studiach II stopnia na kierunku pielęgniarstwo, gdzie liczba kandydatów przekroczyła liczbę miejsc - podkreśliła Wioletta Palczewska, rektor KPSW, która zapewnia, że dopóki można - nauka będzie się odbywać w trybie stacjonarnym, ale uczelnia jest gotowa - w razie potrzeby - na przejście na naukę hybrydową lub zdalną.

Studenci cieszą się, że nauka jest stacjonarna.

Uczelnia dba o studentów, jesteśmy zaangażowani w organizację wydarzeń i nabieramy doświadczenia. Ponad 50 proc. to zajęcia praktyczne, ale są też teoretyczne. Przez 1,5 roku mieliśmy naukę zdalną, ale kadra nauczycieli stanęła na wysokości zadania. Miejmy nadzieję, że już do końca zajęcia będą w formie stacjonarnej - powiedział Robert Parys, student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, a jednocześnie przewodniczący Samorządu Studenckiego.
Wybrałam KPSW, bo wychowałam się w Jeleniej Górze, słyszałam wiele pozytywnych opinii o uczelni. Cieszę się, że nauka jest stacjonarna, bo przy komputerze to nie to samo - dodała Angelika Szulc, studentka I roku dietetyki.

Twoja reakcja na artykuł?

30
68%
Cieszy
10
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group