Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6441
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/ Karpacz/ Jakuszyce/ Jablonec: Igrzyska Polonijne: hokejowa bójka w Jabloncu

Sobota, 1 marca 2014, 1:28
Aktualizacja: 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra/ Karpacz/ Jakuszyce/ Jablonec: Igrzyska Polonijne: hokejowa bójka w Jabloncu
Fot. Przemo
Piątek (28. lutego) był przedostatnim dniem rywalizacji Polonusów w XI Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych – Karkonosze 2014. W sobotę odbędą się dwie ostatnie konkurencje i ceremonia zakończenia imprezy. Po pięciu dniach na czele klasyfikacji medalowej niezmiennie pozostają Litwini, którzy zgarnęli już 142 medale (53–45–44). Na drugim stopniu podium znajdują się Czesi (28–18–19), a na trzecim Rosjanie (23–14–17).

To właśnie między Czechami, a Rosjanami dochodzi do największych spięć podczas Igrzysk. Środowa rywalizacja w hokeju na lodzie zakończyła się anulowaniem wyniku, choć początkowo przyznano walkowera naszym południowym sąsiadom. Jak czytamy w komunikacie organizatora:
- Mecz pomiędzy drużynami Czech i Rosji toczył się w niezwykle nerwowej atmosferze nie nawiązującej w żaden sposób do pożądanej na Igrzyskach Polonijnych atmosfery przyjaźni i zdrowej rywalizacji sportowej. W wyniku narastającej agresji obu drużyn mecz został przerwany i orzeczony walkower na korzyść drużyny Czech przy wyniku 1-0 dla Rosji. Komisja w składzie: Arkadiusz Zagrodnik, Krzysztof Miklas, Zbigniew Muczyński zdecydowała jednak anulować ten mecz i o medalach decydowały pojedynki z trzecim z uczestników - Litwą. Czesi wygrali 6:0, a Rosjanie 5:0 i to Polonusi z Czech triumfowali w Jabloncu.

Mimo hokejowego zgrzytu w pozostałych konkurencjach rywalizacja toczy się już w duchu fair play, wiele radości przyniosły uczestnikom czwartkowe igrzyska retro, a w piątek rozdano medale narciarstwie biegowym, nordic walking i snowboardzie. Na Polanie Jakuszyckiej kolejny medal wywalczył gwiazdor litewskiej ekipy - Karol Dombrowski, który korzystając z przerwy po Igrzyskach w Soczi postanowił zasilić szeregi litewskiej polonii:
- To moje trzecie Zimowe Igrzyska Polonijne, startowałem w 2004 i 2006 roku, później z uwagi na to, że uprawiam profesjonalny sport nie mogłem uczestniczyć, a w tym roku mamy dwutygodniową przerwę po Soczi i mogę uczestniczyć. Na co dzień jestem biathlonistą, należę do kadry seniorów Litwy, 6.marca mam Puchar Świata w Pokljuce. Traktuję start w Igrzyskach Polonijnych jako treningi, jako przygotowanie do Pucharu Świata. W Jeleniej Górze jestem pierwszy raz, ale nie było za dużo wolnego, by pozwiedzać. Szkoda, że brakuje śniegu, ale była fajna, słoneczna pogoda, bawimy się dobrze - powiedział zdobywca czterech złotych medali Igrzysk w Karkonoszach, Karol Dombrowski.

Wyniki poszczególnych konkurencji dostępne tutaj: http://www.igrzyskapolonijne.dips.pl/wyniki-zakonczone.html

W sobotę ostatni dzień rywalizacji, w ramach Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej wystąpią biegacze (godz.10:00), na lodowisku w Cieplicach odbędzie się wielobój łyżwiarski (10:00), a o godz. 18:00 na Placu Piastowskim w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry odbędzie się ceremonia zakończenia Igrzysk Polonijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group