Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6340
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Iglica zdemontowana – skarbów nie ma

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:46
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Iglica zdemontowana – skarbów nie ma
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (6.11) na skrzyżowaniu ulic Sudeckiej i Wojska Polskiego w Jeleniej Górze zaistniały utrudnienia w ruchu wynikające z prowadzonych prac przy budynku Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Po ostatniej wichurze, gdy jedna z iglic spadła na plac przed teatrem, zdecydowano o sprawdzeniu stanu technicznego i usunięciu drugiej z iglic.

Zadanie nie było łatwe, ale jak się okazało - podjęto dobrą decyzję o usunięciu drugiej z nich, bowiem jej stan był bardzo kiepski i kolejne silne wiatry mogły doprowadzić do nieszczęścia, gdyby w okolicy ktoś przechodził. Operacja trwała około trzech godzin i polegała na zabezpieczeniu, odcięciu i sprowadzeniu na ziemię iglicy, w której mogły być "skarby", ponieważ bardzo często takie konstrukcje służyły jako kapsuła czasu.

Jak zapewnił nas jeden z pracowników teatru, w iglicy, która niedawno spadła w wyniku wichury nic nie znaleziono, ale z ciekawością oczekiwano na moment sprowadzenia na ziemię drugiej z nich. Ku rozczarowaniu pracowników, jak i robotników wykonujących tę trudną operację, druga z iglic również nie zawierała w sobie pamiątek z przeszłości, ale za to w miedzianej części widoczne są ślady po nabojach.

Przedstawiciel teatru zapewnia, że w planowany remont teatru zostanie poszerzony o odtworzenie iglic, aby ich kopie mogły wrócić na swoje miejsce w zabytkowym budynku przy Al. Wojska Polskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group