Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5572
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: I tak od 30 lat … W Gimnazjum nr 4

Sobota, 26 listopada 2011, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 27 listopada 2011, 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: I tak od 30 lat … W Gimnazjum nr 4
Fot. Angela
Docento discimus (Ucząc innych, sami się uczymy) … i tak od 30 lat – to motto obchodów 30–lecia szkoły, obecnego Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze. Wczoraj odbyła się uroczystość, na której nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, wyróżnień i życzeń.

Uroczystość rozpoczęła się w auli szkoły, gdzie powitano przybyłych gości: przedstawicieli parlamentu, samorządu, różnych organizacji, służb mundurowych, dyrektorów jeleniogórskich szkół i przedszkoli, związków zawodowych nauczycieli. Przybyli też pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci. Najważniejsze momenty w dziejach szkoły przypomniano w prezentacji multimedialnej.

- 30 lat szkoły to piękny wiek, dojrzały, ale i na tyle młody by jeszcze wiele można było w niej zrobić i zmienić. Myślę, że nasza placówka ma swój charakter i swoją indywidualność. Jednym z ważniejszych momentów było przekształcenie szkoły podstawowej w gimnazjum – powiedziała Beata Toczek, dyrektor Gimnazjum nr 4.
Placówka zaczęła działać od 1981 roku jako Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Karola Świerczewskiego.

- Mamy ogromne plany na przyszłość i rozwój. Obecnie znaleźliśmy partnera w Turcji, dzięki czemu będziemy mogli wejść w projekt Comenius. Zamierzamy też bardzo mocno wspierać uczniów poprzez nowopowstałe stowarzyszenie. Chcemy też pisać kolejne autorskie projekty i dążyć do tego by wyniki nauki były w naszej szkole coraz lepsze, bo na tym polu zostało nam wiele do zrobienia – dodała Beata Toczek.

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry podkreślał, że „czwórka” to placówka niezwykle ważna dla miasta i Zabobrza. Podkreślał, że jest to zwycięzca II miejsca w konkursie Gospodarna Szkoła oraz lider wśród innych szkół w pozyskiwaniu i dobrym pożytkowaniu funduszy unijnych.

– Od tej szkoły inne placówki mogą uczyć się właśnie tej gospodarności, bo jest to szkoła, która na Dolnym Śląsku wykorzystała najwięcej funduszy europejskich, i co najważniejsze pozyskała je na wymyślone przez siebie projekty. Nikt realizacji tych projektów nie zlecał. Pomysły wychodziły od nauczycieli. Była to m.in. bardzo rozbudowana edukacja regionalna, program wyrównywania szans wśród uczniów, którzy mają problemy w nauce i wiele, wiele innych.

To jest świetna szkoła, która przez cały czas podnosi poziom swoich uczniów, w której widać tą ciągłą pracę nauczycieli i pedagogów, a co najważniejsze, jej coraz lepsze wyniki. Mi pozostaje życzyć uczniów radości oraz by poszerzyli panteon Noblistów Polskich czyli patronów szkoły. Chciałbym również by rada miasta uchwalając nowy budżet zatwierdziła nowe boisko dla tej placówki – zaznaczył prezydent Marcin Zawiła.
Słowa gratulacji i podziękowania za ciężką pracę na ręce dyrektor Beaty Toczek złożyła też posłanka Zofia Czernow, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, Eulalia Kłodawska-Szwajcer, przedstawiciel związków zawodowych i wielu innych gości.

Dyrekcja szkoły natomiast wręczyła kwiaty i podziękowania byłym dyrektorom placówki, a płk Edward Jakubowski nadał szkole i wyróżnionym nauczycielom odznaki za zasługi na rzecz Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polski i Byłych Więźniów Politycznych, krzewienia kultury i idei patriotyzmu.

W dalszej części uroczystości młodzież zaprezentowała program artystyczny „Docento Discimus … i tak od 30 lat”, a na zakończenie przybyli goście mogli obejrzeć wystawę „Oś czasu” fotografii i kronik, złożyć wpisy do księgi pamiątkowej oraz powspominać przy przygotowanym poczęstunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group