Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10305
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „I ślubuję Ci…” – zaproszenie do współtworzenia wystawy

Czwartek, 16 maja 2019, 10:05
Aktualizacja: Sobota, 18 maja 2019, 7:08
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: „I ślubuję Ci…” – zaproszenie do współtworzenia wystawy
Fot. MDK "Muflon"
Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza mieszkanki i mieszkańców Jeleniej Góry, a szczególnie – Sobieszowa, do wspólnego stworzenia wystawy fotograficznej pt. „I ślubuję Ci…”.

To będzie wyjątkowa wystawa fotografii ślubnych z rodzinnych albumów jeleniogórzan. Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginalne i powiększone zdjęcia, które ukazują osobistą historię zamkniętą w jednym kadrze. Fotografie uzupełnione będą krótkimi opowieściami bohaterów lub ich rodzin.

Wystawa „I ślubuję Ci…” będzie formą spotkania, które pomoże obejrzeć się za siebie, zatrzymać, zatęsknić… To podróż w czasie i historii. To przywołanie wspomnień pięknych i radosnych, ale też i tych, które są trudne i niewygodne. To przywrócenie pamięci, która bez względu na wszystko jest wartościowa i fundamentalna. To historia, którą stworzymy dla siebie samych i przyszłych pokoleń.

Do końca maja 2019, można przynosić do „Muflona” archiwalne ślubne zdjęcia, a nawet monidła. Zeskanowane fotografie zostaną wywołane, a udostępniający oryginały, po zamknięciu wystawy, będą mogli odebrać kopie na własność.

Do każdej fotografii należy dodać informację o tym, kogo ona przedstawia, datę i miejsce ślubu. Fotografie powinny być oprawione w ramki.

Wystawa „I ślubuję Ci…” w dniu 19 czerwca 2019 (środa), godz. 17.00 w Galerii „Muflon” zainauguruje „II Festiwal Obrzędów – Miłość”.

Kuratorką wystawy „I ślubuję Ci…” jest Agata Makutynowicz, fotografie można składać w sekretariacie MDK „Muflon”. Więcej informacji pod nr tel. 75 755 37 70.

Projekt „II Festiwal Obrzędów – Miłość” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group