Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 7405
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hybrydowe autobusy w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 grudnia 2015, 8:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2015, 10:14
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Pierwszy hybrydowy autobus pojawił się w Jeleniej Górze w kwietniu 2013 roku
Fot. Angela
W najbliższych dniach na ulicach Jeleniej Góry pojawi się hybrydowy autobus marki MAN. – Będzie on testowany w dniach 15–17 grudnia – mówi Jerzy Wolski, prezes spółki MZK w Jeleniej Górze. W pierwszym kwartale przyszłego roku dwa hybrydowe autobusy zawitają do MZK na stałe, ale nie będą to nowe pojazdy.

Spółka MZK w Jeleniej Górze w najbliższych dniach planuje ogłosić przetarg na dwa używane hybrydowe autobusy oraz jeden tradycyjny na olej napędowy. – Te pojazdy będą leasingowane na bardzo atrakcyjnych warunkach – zapewnia prezes Jerzy Wolski. – Na jeleniogórskich drogach pojawią się one w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przygotowujemy się też do zakupu nowych autobusów, ale na ten cel chcemy zdobyć pieniądze unijne z programu RPO. W ostatnim czasie przesunięty został jednak termin naboru wniosków z kwietnia na lipiec 2016 roku, więc nawet jeśli zdobędziemy te pieniądze, to autobusy kupimy dopiero w 2017 roku – dodaje prezes MZK.

Szczegółowe informacje na temat używanych autobusów hybrydowych, które zostaną zakupione niebawem, mają pojawić się w ogłoszeniu przetargowym. Wstępnie wiadomo, że będą to pojazdy kilkuletnie z 70 – 80 miejscami siedząco – stojącymi. Wiadomo również, że – ze względu na to, że są ekologiczne, ciche i ekonomiczne - będą one obsługiwały centrum i Cieplice. Prezes przed przetargiem nie chce zdradzić, ile spółka MZK planuje wydać na trzy używane pojazdy.

Przypominamy, że pierwszy hybrydowy autobus pojawił się w Jeleniej Górze w kwietniu 2013 roku. Był to testowany autobus 7700 marki Volvo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group