Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 4577
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/WROCŁAW: Honory dla chóru z jeleniogórskiej „dwójki”

Wtorek, 11 stycznia 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA/WROCŁAW: Honory dla chóru z jeleniogórskiej „dwójki”
Fot. TEJO
Działający przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego chór pod dyrekcją Moniki Frąckiewicz–Motyki został wyróżniony na dolnośląskich eliminacjach siedemnastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu. Jest to największy tego typu projekt kulturalny o ugruntowanej tradycji, obejmujący Dolny Śląsk i oparty na współpracy z Ukrainą.

O przyznaniu wyróżnienia dla szkolnego chóru z jeleniogórskiej „dwójki” zadecydowali wrocławscy jurorzy po wysłuchaniu siedemdziesięciu czterech amatorów: solistów, duetów, zespołów wokalnych i instrumentalnych, chórów oraz scholi, które działają w szkołach i instytucjach kultury, parafiach czy innych stowarzyszeniach. Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: Grażyna Rogala–Szczerek - wieloletni chórmistrz wrocławskich chórów szkolnych, ekspert Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej i konsultant Centrum Edukacji Artystycznej ds. chóralistyki, Katarzyna Mirowska - nauczycielka śpiewu z wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol oraz Marzenna Wojak - nauczycielka impostacji i emisji głosu.

Chór w SP nr 2 istnieje od września 2005 roku i prowadzony jest przez Monikę Frąckiewicz-Motykę, absolwentkę Edukacji Muzyczno-Szkolnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Chórzyści mają możliwość zaprezentowania swych umiejętności na uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, m.in. w Filharmonii Dolnośląskiej, Klubie Kombatanta, a także we Wrocławiu i Legnicy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group