Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7646
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk

Środa, 10 lipca 2019, 7:04
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk
Fot. archiwum
Uchwałą Rady Miasta w Szklarskiej Porębie nasza najbardziej utytułowana w historii biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk otrzymała tytuł "Honorowego Obywatela Szklarskiej Poręby".

Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Szklarska Poręba” jako wyraz najwyższego uznania i wyróżnienia za wybitne zasługi dla rozwoju miasta, Rada Miejska nadaje osobie fizycznej nie będącej mieszkańcem Szklarskiej Poręby. O uhonorowanie w ten sposób polskiej "królowej nart" wnioskował burmistrz Mirosław Graf. Jak napisano w uzasadnieniu, sukcesy w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk to sukcesy rozwoju tej dyscypliny sportu w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach oraz promocja Szklarskiej Poręby.

Justyna Kowalczyk, która w swej karierze zdobyła wiele tytułów mistrza olimpijskiego, mistrza świata, zdobywcy pucharu świata jest mocno związana z miastem pod Szrenicą. To między innymi w Jakuszycach doskonaliła swe umiejętności sportowe. Tam też osiągała sukcesy zwyciężając w zawodach Pucharu Świata w 2012 i 2014 r. oraz w Biegu Piastów w 2017 i 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group