Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7164
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Holendrzy najeżdżają – złodzieje nie próżnują

Poniedziałek, 25 lutego 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Holendrzy najeżdżają – złodzieje nie próżnują
Niemieckim wycieczkom przybywają holenderscy "konkurenci"
Fot. TEJO
Sympatyczni goście z Niderlandów znów upodobali sobie Jelenią Górę i okolicę. W miniony weekend do stolicy Karkonoszy i górskich kurortów przyjechało ponad 100 samochodów ze znaczkami NL na karoserii. Okazję wyczuli złodzieje: ukradli turystom w Karpaczu samochód.

Holenderski boom nasz region przeżywał już kilka lat temu, kiedy to turyści z Niderlandów tak licznie do nas przyjeżdżali, że powstał nawet specjalny „holenderski” camping w Cieplicach. Jednak, kiedy różnice w cenach między Polską a krajami Unii Europejskiej zaczęły się zacierać, zainteresowanie wśród gości z Holandii spadło.

Teraz znów odwiedzają Karkonosze, które szczególnie im się podobają. Być może ma to związek z otwarciem granic. Holendrów przyciągają wciąż nieco niższe ceny niż w Amsterdamie oraz górskie krajobrazy, których u siebie nie mają.

Odwiedziny sympatycznych gości to, niestety, okazja dla złodziei. Nie będą mieli miłych wspomnień z Karpacza holenderscy turyści, którym w nocy z niedzieli na poniedziałek przestępcy ukradli samochód. Zabrali pojazd wraz z dokumentami. Teraz – zamiast zwiedzać górskie kurorty – Holendrzy muszą pokonać mnóstwo formalności, aby wrócić do domu.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group