• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 4:28
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 1941
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Hojne Mikołaje w Wojcieszycach

Wiadomości: WOJCIESZYCE
Środa, 22 grudnia 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Konie zamiast reniferów przyciągnęły wóz z dwoma Mikołajami, którzy w Wojcieszycach przywieźli dary dla dwustu dzieci (tych młodszych i starszych). Na prezentach się nie skończyło. Były zabawy, pyszna grochówka, ognisko, konkursy i kolędy. W imprezie środowiskowej udział wzięło ponad 300 mieszkańców.

Impreza została zorganizowana dla mieszkańców Wojcieszyc oraz pobliskich miejscowości już po raz drugi. W tym roku odbyło się pod hasłem przewodnim ”Każdy może zostać świętym Mikołajem”.

– Dla dzieci i młodzieży do lat 18 przygotowano 200 paczek, które zostały rozdane przez dwóch ogromnych Mikołajów. Wjechali na uroczystość w pięknej zimowej scenerii powozem wypełnionym po brzegi podarunkami. Sanie ciągnęły dwa konie z Wojcieszyc. W tym roku poza mieszkańcami gościliśmy zaprzyjaźnioną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Czech – mówi Katarzyna Geremek.

Poza prezentami było też ognisko oraz konkursy prowadzone przez wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, którzy do Wojcieszyc przybyli już po raz drugi. Koncert kolęd dali też uczniowie szkoły, pod opieką Jadwigi Dąbrowskiej, dyrektor szkoły oraz Beaty Piskor- Świerad, szkolnego pedagoga. Nie zabrakło też smacznego jedzenia i ciast.

Organizatorami imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Wojcieszycach, Rada Sołecka, Rada Rodziców oraz Gmina Stara Kamienica.

Galerię zdjęć z imprezy można oglądać na www.spwojcieszyce.pl/.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 22-12-2010 10:40
~Hmm .. najlepsze etaty to są zarezerwowane dla *mężczyzn ! ..i jak *tu zostac św.Mikołajem,gdy ma się ..spódniczkę
~Jork 22-12-2010 18:36
Piipi. Jak przywdziejesz szatę Mikołaja - to nie widać czy masz- to co masz :-) czy to co ma "chop". Trzeba tylko chcieć. A zabawa jest przednia. :-))
Piipi Jelonkowa 22-12-2010 22:16
..do - ~Jork .. ale *ja nie potrafię ..obchodzic się z koniem ! (..patrz.zdj.nr. 2,4)
~tajemniczy 23-12-2010 16:30
szkoda tylko ze jeden z mikolajow jest hojny w swojej miejscowosci ale inni to go niewiele obchodza i nie wazne ze na swieta zostaja na lodzie bo mikolaj sie wczasuje a inni za niego zasowaja i nie sa za to doceniani no panie mikolaju nie ladnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group