Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5704
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hity w willi noblisty

Niedziela, 6 sierpnia 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Hity w willi noblisty
Fot. rylit
Dwa ważne wydarzenia zbiegły się w sobotę w Muzeum Miejskim „Dom Gerherta Hauptmanna” w Jeleniej Górze Jagniątkowie.

Z powodu rocznicy wprowadzenia się noblisty do willi „Łąkowy Kamień” (Wiesenstein), która przypada 10 sierpnia, zorganizowano „Dzień Drzwi Otwartych” w muzeum. Pisarz zamieszkał w willi w 1901 roku.

Do dawnej rezydencji Hauptmanna można było wejść za darmo. Przewodnicy oprowadzali zainteresowanych i pokazywali im nowe eksponaty i wystawy mieszczące się w salach muzeum.

Drugim ważnym wydarzeniem było zakończenie warsztatów operowych odbywających się w salach muzeum w dniach 17-31lipca.Wynikem pracy młodych śpiewaków operowych z Polski, Niemiec, Rosji, Czech, Litwy był spektakl- widowisko przygotowany z okazji tego międzynarodowego spotkania.

Przewodnimi tematami muzycznymi występu były zapomniane utwory operowe o Liczyrzepie Duchu Gór. Ten spektakl (tak zwana śpiewo-gra) oprócz arii zawierał w swojej konstrukcji, duety operowe, elementy baletu, statystów i żywe obrazy. Były bańki mydlane i confetti.

To pięknie zaprezentowane w „ Hali Rajskiej” przedstawienie obejrzało wielu gości z Polski i Niemiec. Pojawili się także jeleniogórscy samorządowcy: prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak oraz jego zastępca – Andrzej Bira.

Na koniec artyści otrzymali nagrody i wyróżnienia za pracę na warsztatach, które miały charakter konkursowy. Przygotowali też muzyczny koncert życzeń specjalnie dla licznie zgromadzonej publiczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group