Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7758
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Hity estrady w kościółku Wang

Sobota, 20 czerwca 2009, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
REGION: Hity estrady w kościółku Wang
Fot. .....
Dziś w świątyni Wang w Karpaczu wystąpi zespół wokalny Cantino z Krakowa. Goście usłyszą utwory m.in. z musicalu „Metro”, „Kwiaty we włosach”, z repertuaru Piotra Rubika, jak i utwory autorskie i wiele innych. Na koncert zaprasza organizator – Fundacja Karkonosze – Muzyka Serc.

Zespół Cantino istnieje od lutego 2007 roku. Tworzą go uczniowie gimnazjum i technikum, których połączyła wspólna pasja: śpiewanie. Muzyka pozwala im rozwijać swoje zainteresowania i siebie.

Cantino wykonuje muzykę rozrywkową, a także religijną, m.in. utwory z repertuaru Metro, z musicalu Kwiaty we włosach, Piotra Rubika, Edyty Geppert. W swoim repertuarze mają także utwory napisane dla specjalnie dla zespołu, które znalazły się na ich pierwszej płycie.

Cantino wzięło udział w wielu festiwalach. np.: Festiwal Piosenki Religijnej Cantate Deo w Gliwicach, Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy, Integracyjny Festiwal Piosenki „Odkrywamy talenty” w Krakowie, Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie i Godowie, Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej w Trzebnicy, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej „Stabat Mater” w Jabłonce.

Poza występami na festiwalach koncertowali już w wielu miejscach: na Mikołowskim Rynku, w Krynicy Górskiej, w Muszynie, w Gliwicach, na krakowskim Rynku, w Nowym Sączu, w Ornontowicach, w Ustroniu Morskim, Sarbinowie, Busku Zdroju.

„Cantino” to po łacinie: „często śpiewam”. – Staramy się śpiewać tak często, jak to jest możliwe, bo śpiewaniem najchętniej wypełnilibyśmy każdą chwilę naszego życia – mówią członkowie zespołu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group