Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3221
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hit pióra Małgorzaty Lutowskiej

Niedziela, 18 października 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Hit pióra Małgorzaty Lutowskiej
Fot. TEJO
„Skarby drzewa” to tytuł najnowszej powieści dla młodzieży autorstwa powieściopisarki, która w tym roku wydała już beletryzowany przewodnik po protestantyzmie „Powierzony klucz”.

Książkę przygotowuje do edycji wydawnictwo AD REM. – Jest co prawda przeznaczona dla młodego czytelnika, ale i starszy chętnie ją przeczyta – mówi Regina Chrześcijańska.

Bohaterami są: 9-letnia Daria, jej brat Marcel i kuzyn Kuba, obaj gimnazjaliści. Dzieci podając przypadkowe hasło dostają się do komputerowej gry, gdzie do następnych etapów przechodzi się po podaniu odpowiedniego hasła.

Podpowiedzią są historyczne filmy, zaś odpowiedzią – elementy z historii miasta. To wymaga od dzieci pewnych poszukiwań o mieście i miejscach, które pozornie są im dobrze znane, a jednak… Gra jest tym bardziej wciągająca, bo okazuje się, że nagrodą jest tajemniczy skarb.

– W powieści cały czas rozgrywa się jakaś akcja, współczesność przeplata się z historią, są oczywiście elementy magiczne, trochę grozy i zagadki. Autorka w książce odkrywa wiele ciekawych historii, dotąd nieznanych albo niepublikowanych, ciekawostek, o których nie wiedzą nawet znawcy regionu – podkreśla Regina Chrześcijańska.

Pozycja jest tym ciekawsza, że kończy się zagadką dla czytelników. Wydawnictwu towarzyszył będzie kupon, który – wypełniony – weźmie udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody: wycieczki z autorką do pewnego atrakcyjnego miejsca w regionie. Będzie też spotkanie z bohaterami książki, bo Małgorzata Lutowska sportretowała w nich autentyczne postaci, w tym Jacka Jakubca i Stanisława Firszta. Całość zaplanowano na początek przyszłorocznych wakacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group