Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 7472
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Historia znikającej godziny w wagonach na dworcu kolejowym

Czwartek, 4 października 2012, 11:22
Aktualizacja: 11:31
Autor: org
Jelenia Góra: Historia znikającej godziny w wagonach na dworcu kolejowym
Fot. Archiwum Organizatora
W poniedziałek (8 października) na dworcu Legnica Główna oraz w sobotę (13 października) na dworcu Jelenia Góra Główna odbędzie się spektakl zrealizowany w 10 towarowych wagonach. Godziny rozpoczęcia spektakli to: 17.01, 18.31, 20.01, 21.31 oraz 23.01. Trasa pociągu Cosmic Underground prowadzi z Tallina do Portugalii – przez Polskę.

Każdego roku podczas zmiany czasu, tracimy jedną godzinę. Nikt nie wie, co się z nią dzieje, zanim do nas powróci. Spektakl opowiada o grupie naukowców,  którzy badają czas. W dziesięciu towarowych wagonach ponad 30 artystów przygotowało mini spektakle, które składają się na całość dużego spektaklu. Z Polski wystąpią m. in. : SOFA, L.U.C, Stefan Kornacki, Mariusz Lubomski, Tomasz Cebo, artyści tworzący Instytut B61 oraz aktorzy: Radosław Smużny, Krystian Wieczyński, Łukasz Ignasiński i Maciej Cegłowski. 

Głównymi organizatorami są Fundacja Platon i Instytut B61. Bilety na spektakl są darmowe,  publiczność musi jedynie dobrowolnie oddać godzinę swojego czasu na rzecz Żywego Laboratorium Czasu Cosmic Underground, co bezpośrednio łączy się z fabułą spektaklu.

Cosmic Underground jest multidyscyplinarnym pociągiem łączącym wschód i zachód Europy. Sercem projektu jest łączenie ludzi, niezależnie od różnic historycznych, kulturowych i językowych. Infrastruktura europejskich kolei staje się strumieniem do promowania dialogu i równości. Cosmic Underground jest bardzo złożonym logistycznie przedsięwzięciem – przezwyciężając wszelkie trudności techniczne pokazuje, że Europa nie ma granic.

- Cena biletu na to niezwykłe przedstawienie to jedna godzina twojego czasu. W zamian, uczestniczysz w niezapomnianym wydarzeniu, w którym wiedza łączy się z wyobraźnią. Kosmicznym... i undergroundowym – zachęcają do udziału organizatorzy przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group