• Niedziela, 22 lipca 2018
  • Godz. 5:09
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 1583
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Historia gier komputerowych w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 września 2017, 6:13
Autor: BWA
Fot. BWA
Wykład Tymona Smektały i Tomasza Wrony o historii gier komputerowych już w piątek (22.09) o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych, przy ul. Długiej 1. Wykład wchodzi w skład projektu Sztuka i obraz.

Tymon Smektała (ur. 1977) – doktor ekonomii, publicysta, raper. Od wielu lat związany z branżą gier komputerowych. Redaktor naczelny niewydawanego już czasopisma "Click!", "Playbox". Współpracownik wydawnictwa Bauer, redaktor naczelny "CD-Action". Autor książek i artykułów naukowych z zakresu public relations i Internetu. Producent gry Dying Light we Wrocławskiej firmie Techland.

Tomasz Wrona (ur. 1980) – grafik, animator działający na pograniczu sztuki, public relations i reklamy. Znawca gier komputerowych. Autor pracy pt. „Uniwersum gier wideo”. Porusza się w obrębie popkultury, szczególną uwagę poświęca tzw. elektronicznej rozrywce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Derik 20-09-2017 7:51
UFO, MK, Prince of Persia i Another World - sama klasyka na fotce. Chyba sie wybiere....W UFO grałem w ostatnie wakacje - po raz .....a już nie wiem który. Pewne gry się nie starzeją i nie nudzą. Na MK w akademiku niejeden joy życie stracił. Eh, młodość.
~Tomek44 20-09-2017 8:13
@Derik Nieśmiertelne klasyki! Grałem w to z wypiekami na twarz ;) ostatnio zainstalowałem Another World (Dosową wersję) i byłem w szoku! ta grywalność, sposób komunikacji z graczem jest ponadczasowa! Ta gra wyprzedzała swoją epokę. Natomiast kiedy próbowałem po latach UFO odbiłem się od interfejsu z myślą że „ile ja czasu kiedyś poświęcałem na naukę obsługi programu” teraz wszystko musi być intuicyjne? Chyba zadam to pytanie Tymonowi, zobaczymy co powie. Pierwsza część to typowy wykład i to nie będzie nawet historia, a prehistoria w ujęciu akademickim, niewiele będzie miejsca na sentymenty, choć to jest najlepsze ;) Natomiast wywiad z Tymonem Smektałą, wieloletnim redaktorem CDAction to będzie moment na wspominki. Przygotuj jakieś fajne pytanie, po wywiadzie porozmawiamy
~u 20-09-2017 18:16
zapowiada się ciekawy wykład

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  1
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  1
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  12
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group