Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9817
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Helios podsumował semestr współpracy ze szkołami

Czwartek, 16 marca 2017, 15:24
Aktualizacja: Piątek, 17 marca 2017, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Helios podsumował semestr współpracy ze szkołami
Fot. Przemek Kaczałko
Program „Helios dla szkoły” doczekał się podsumowania pierwszego semestru współpracy pomiędzy kinem znajdującym się w jeleniogórskiej Galerii Sudeckiej, a szkołami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi z Jeleniej Góry i okolic.

Wczoraj (15.03) odbył się pokaz specjalny filmu „Po prostu przyjaźń” dedykowany głównie instytucjom oświatowym. W ramach poprzedzającego seans spotkania przedstawiciele kina zaprezentowali dyrektorom szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz nauczycielom założenia programu „Helios dla Szkoły” na rok 2016/2017. Była mowa o ofercie filmowej i edukacyjnej, a także podsumowano współpracę za pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017.

- Stawiamy przede wszystkim na ofertę edukacyjną, omawiamy np. na podstawie bieżącego repertuaru film „Maria Skłodowska-Curie” - jej życie, dokonania, rolę kobiety w świecie nauki zdominowanym przez mężczyzn – powiedziała Monika Kołosowska z Kina Helios przyznając, że zainteresowanie ze strony szkół jest coraz większe. - Widzimy, że tych szkół przybywa i środków zgromadzonych na ich kontach jest coraz więcej – dodała M. Kołosowska.

W klasyfikacji za pierwszy semestr przodują: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Jeleniej Górze, Szkoła Podstawowa z Bolkowa czy Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Jeleniej Górze.

Przedstawiciele tych placówek otrzymali z tego tytułu upominki, a przed seansem można było dowiedzieć się, co czeka uczniów i nauczycieli w kolejnym semestrze. - Korzystamy z tej oferty. Szczególnie ciekawe są prelekcje przed filmem. Uczniowie zapoznają się np. z twórczością reżysera, biorą też udział w konkursach. To bardzo ważne, żeby się rozwijali w różnych dziedzinach – chodzą do teatru, do filharmonii, do kina – każda forma kultury sprzyja rozwojowi młodzieży – powiedziała Wanda Kozyra, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group