Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6063
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harował jak wół i nie wziął pieniędzy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 27 marca 2009, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: TEJO
Tytan pracy: Wojtek Klemm
Fot. TEJO
Wojtek Klemm, choć był na urlopie bezpłatnym, to nadzorował pracę zespołu aktorskiego i intensywnie pracował na rzecz jeleniogórskiej sceny. To wynika z odpowiedzi prezydenta Marka Obrębalskiego na interpelację jednego z radnych.

Kierownik artystyczny Teatru Norwida Wojek Klemm w lutym bieżącego roku znikł z Jeleniej Góry, aby wyreżyserować sztukę w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Ta nieobecność zaniepokoiła radnych. Jeden z nich w interpelacji zapytał o to prezydenta Marka Obrębalskiego.

Szef miasta odpowiedział, że Klemm wziął bezpłatny urlop, ale – jak przekazał prezydentowi p.o. dyrektor naczelny Teatru Norwida Ryszard Pałac – kierownik artystyczny zobowiązał się w tym czasie wyrywkowo nadzorować pracę zespołu aktorskiego przez wyrywkowy udział w przygotowywanych spektaklach oraz podczas przedstawień w Łodzi, dokąd udali się aktorzy sceny jeleniogórskiej.

Mimo urlopu i pracy we Wrocławiu, Wojtek Klemm harował jak wół. Przynajmniej tak wynika z odpowiedzi na interpelację. W tym samym czasie miał rozmawiać z twórcami sztuki „Trzy siostry” w Jeleniej Górze i uczestniczyć w próbach „Klątwy” w Łodzi, przygotować repertuar na kwiecień, rozmawiać o wyjazdach na wiosenne imprezy: Kaliskie Spotkania Teatralne, Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych Raport oraz krakowskie Reminiscencje. – Powyższe zobowiązania Wojtek Klemm spełnił – oświadczył prezydentowi Ryszard Pałac, Mało tego: urlop bezpłatny kierownika do spraw artystycznych zmniejszył obciążenie funduszu wynagrodzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~portier 27-03-2009 10:16
biedny Wojtek tak się starał i nic nie dostanie... proszę Państwa ;) odrobi sobie, koledzy przełożeni mu wynagrodzą, dostanie specjalną nagrodę lub w jeszcze inny pokrętny sposób zostanie doceniony... chyba, że zarobił już tyle, że stać go na wolontariat :P
~czytelnik2 27-03-2009 10:17
W tej branży nie ma czegoś co się nazywa konkurencja ? pracując dla teatru we wrocławiu pracował u konkurencji..
0007 27-03-2009 10:25
Komunista? W czynie społecznym harował?
~wie39 27-03-2009 18:26
ignorujcie tego klema-naprawdę nie ma o kim pisać.To chałtura co robił-dno.
~viki 29-03-2009 11:46
jak zwykle w naszym kraju -co bys nie zrobil jest zle.
~rasista 30-03-2009 12:12
nie prawda palil mu sie grunt po tym jak poklucil sie z palacem ktory zabronil po przedstawieniach rozdawania kartek z propagada klema i wchodzenia na strone teatru z swojimi aktorami w protescie ktory chcieli w ciagnac reszte teatru oni 18 aktorow i 2 inspicjentki 2 garderobiane na mawiali pracownikow teatru zeby wypisali sie ze zwiazkow zawodowych i popierali klema kory co misiac zarabia 11 tysiecy kiedys nawed obiecywal czesc swojich poborow z podwyzka po dzielic na pracownikow ale tylko na robil propagady oszukal i po co w teatrze obiecywal cos jego spektakle sa slabe a nie ktore to szok jak prekwencja dobrze ze ktos zrobi porzadek w teatrze klem nasciagal samych kumpli ktorym trzeba placic za kazde pruby pan spiewak jest sciagany a przecierz jest 3 akustykow w teatrze to jest paranoja ludze w teatrze robia latami za 1100 zl a taki dramaturg podrzedny 500 zl dzienie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group