Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4328
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerze odremontowali siedzibę przy „trzynastce”

Czwartek, 15 stycznia 2015, 8:36
Aktualizacja: Piątek, 16 stycznia 2015, 8:09
Autor: Mea
Jelenia Góra: Harcerze odremontowali siedzibę przy „trzynastce”
Fot. Mea
Pod koniec października 2014 r. Karkonoski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego otrzymał w dzierżawę od Miasta Jelenia Góra pierwsze piętro budynku po bibliotece przy Szkole Podstawowej nr 13. – Starsi harcerze sami malowali ściany, położyli wykładziny, zostało wymienionych część okien i wyremontowana łazienka. Jednak jeszcze wiele trzeba zrobić dlatego liczymy na wsparcie sponsorów – mówi Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca.

Wcześniej hufiec miał siedzibę przy ul. 1 Maja. Była ona zbyt mała dla prężnie rozwijających swą działalność harcerzy. Lokal zostanie teraz zwrócony miastu. 1. stycznia tego roku harcerze zaczęli wprowadzać się do nowego budynku przy ul. Piotra Skargi 19.

- Od lutego zacznie tu działać również świetlica środowiskowa, prowadzona na zasadach harcerskich dla dzieci z Jeleniej Góry. Zajęcia będziemy prowadzili od wtorku do piątku. W świetlicy organizujemy różne zabawy edukacyjne, pomożemy w lekcjach, będzie można również skorzystać z Internetu – wymienia komendantka. - Natomiast z harcówek będzie korzystać 400 harcerzy z całego regionu jeleniogórskiego - dodała.

Na pierwszym piętrze hufca jest pięć pomieszczeń: świetlica z salą informatyczną, dwie duże harcówki, biuro oraz kuchnia i dwie łazienki z toaletami. Całość ma prawie 250 mkw.

Najważniejsze by teraz wymienić resztę okien. – Mają one pojedyncze szyby i ciepło szybko przez nie ucieka. W dwóch pomieszczenia udało się nam wymienić okna z własnych funduszy. Do wymiany jest jeszcze dziesięć. Niestety okazało się, że jest problem z ogrzewaniem, bo jest ono połączone ze szkołą i gdy placówka ma wolne np. podczas świąt i nie włącza pieca, to u nas kaloryfery również nie grzeją. Prowadzimy rozmowy, by rozwiązać ten problem – mówi komendantka.

Jedna łazienka z toaletą, gdzie znajduje się również prysznic, została już wyremontowana. Druga dopiero zostanie odnowiona i będzie do niej kupione wyposażenie. Ponadto zostały kupione meble do biura i świetlicy. Wymieniono również oświetlenie oraz energię elektryczna i inne media. – Ale nadal potrzebne nam jest wsparcie finansowe – podkreśla Maria Łabaziewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group