Piątek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 6087
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Handlówka z nowoczesnym centrum kształcenia

Czwartek, 31 marca 2011, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Handlówka z nowoczesnym centrum kształcenia
Fot. Angela
Zakład Budowlano–Instalacyjny Jan Śliwiński z Jeleniej Góry wygrał przetarg na przebudowę części gastronomiczno–szkoleniowej w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w. Prace rozpoczną się w czerwcu, a pierwsi uczniowie skorzystają z nowoczesnych pracowni w listopadzie br.

Na przetarg zadania realizowanego w ramach unijnego programu Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku, wpłynęło pięć ofert, cztery z Jeleniej Góry i jedna z Karpacza. Zwycięzca za oferowane usługi zaproponował kwotę 774 tys. 900 zł brutto. Przed przetargiem szacowano, że kwota usługi może być wyższa o około 120 tys. zł.

– Na nowoczesne sale gastronomiczno-szkoleniowe przebudowane zostanie około jednej czwartek części naszej szkoły. Będą to dwie kondygnacje: parter i pierwsze piętro. Wstępne prace rozpoczną się w maju, ale z całą przebudową ruszymy w czerwcu po zakończeniu roku szkolnego. Chcielibyśmy zakończyć prace przez okres wakacji, ale nie wiem czy nam się to uda. Sale na pewno będą gotowe w listopadzie br. Po zakończeniu robót budowlanych otrzymamy również nowoczesny sprzęt za około 1,7 mln zł. Na to centrum czekaliśmy kilka lat. To naprawdę podniesie jakość naszej szkoły i da nowe możliwości naszym uczniom – mówi Danuta Pawłowicz, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, która została powołana na lidera projektu „Modernizacja Szkolenia na Dolnym Śląsku”.

W ramach prac m.in. zostaną postawione ścianki działowe, obecne pomieszczenia zostaną zmodernizowane. Na podłogach położone zostaną nowe posadzki, wymieniona będzie też sieć elektryczna i wodna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group