Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6278
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gwiazdy na trasie Pętli

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 21 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 21 czerwca 2007, 15:36
Autor: KED
Znakomici polscy kolarze spróbują pobić rekord wjazdu z Podgórzyna na przełęcz Karkonoską

Wielokrotny Mistrz Polski w kolarstwie górskim Marek Galiński, kolarz belgijskiej grupy Unibet (Pro-Tour) Michał Gołaś oraz Błażej Janiaczyk z zespołu Action Uniqa staną na starcie drugiej edycji górskiego wyścigu Pętla Karkonosko-Izerska, który rozegrany zostanie w dniach 23-24 czerwca na trasach w okolicach Karkonoszy i Gór Izerskich. Cała trójka znakomitych kolarzy spróbuje pobić ubiegłoroczny rekord Dariusza Baranowskiego na finałowym odcinku niedzielnej etapówki. W ubiegłym roku liczący 12,5 km finałowy podjazd z Podgórzyna na przełęcz Karkonoską o przewyższeniu 841 metrów Dariusz Baranowski pokonał w znakomitym czasie 35.23 min. Z rekordem tym zmierzą się także wszyscy uczestnicy tegorocznych zawodów, a nagrodą specjalną za jego poprawienie będzie rower OLSH, który w przypadku nie pobicia rekordu zostanie rozlosowany wśród wszystkich osób biorących udział w zawodach.

- Trasa Pętli z kulminacyjnym momentem podjazdu na przełęcz Karkonoską uważam za najpiękniejszą asfaltową trasę rowerowa w Polsce - mówi organizator wyścigu Cezary Zamana. - Pamiętam jak w zeszłym roku wielu wyczerpanych kolarzy schodziło z rowerów, jednak jakiś tajemniczy magnes pchał ich wciąż w górę, a na mecie usytuowanej na szczycie obiecali sobie, że za rok pokonają górę nie schodząc z roweru. Również Cezary Zamana prawdopodobnie stanie na starcie zawodów.

Tegoroczna Pętla Karkonosko-Izerska będzie wyścigiem dwudniowym, gdzie w sobotę 23 czerwca rozegrany zostanie prolog - indywidualna jazda na czas na trasie Świeradów Zdrój - schronisko "Na Stogu Izerskim". Drugiego dnia odbędzie się dziewięcioetapowy wyścig, gdzie zgodnie z przyjętym schematem pięć etapów stanowi element przejazdowy, a cztery rozegrane zostaną w formie "OS-ów", czyli etapów na których zawodnicy będą się ścigać. Uroczystego otwarcia wyścigu dokonają w sobotę burmistrz Świeradowa Zdroju Roland Marciniak oraz burmistrzowie miast partnerskich Pavel Smutny z Novego Mesta, Andrzej Jasiński z Mirska oraz Jan Pospisil z Lazne Libverda.

Na dwa dni przed rozpoczęciem zawodów zgłosiło się do nich już 149 osób. Podczas wyścigu zastosowany zostanie system elektronicznego pomiaru czasu z wykorzystaniem tzw. czipów, które będą wydawane po wpłacaniu kaucji podlegającej zwrotowi po zakończeniu wyścigu. Biuro zawodów będzie czynne: w sobota 23 czerwca od 13.00 - 15.30 w Domu Zdrojowym w Świeradowie Zdroju oraz niedzielę 24 czerwca od 8.00 do10.30 w smażalni na terenie Stawów Podgórzyńskich. Regulamin wyścigu, zapisy, mapki i więcej informacji na stronach internetowych www.sportbike.pl oraz www.mazoviamtb.pl/index-petla.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ka–fka 21-06-2007 16:58
a moze ktos z Impela pobije rekord?;> no chlopaki! licze na was:P
~wspaniałaa impreza 25-06-2007 8:05
Wspaniała impreza , która z roku na rok sie rozwija i propaguje walory naszego regionu gmin Podgórzyn, Mysłakowice, Kowar ,Świerdaowa.Takie imprezy procentuja tyt ,że ludzie tu wracają bo są zaureczeni naszymi terenami.Dzięki za goscine dla Państawa Ogłazów właścicieli smarzalni ryb na stawach Podgórzyńskich i wszystkim przybyłym.
~tomek 25-06-2007 10:12
rekord nie został pokonany, ale impreza super? dla ludzi, którzy ko9chaja extremalne warunki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group