Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Gwiazdy na trasie Pętli

Czwartek, 21 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 21 czerwca 2007, 15:36
Autor: KED
Znakomici polscy kolarze spróbują pobić rekord wjazdu z Podgórzyna na przełęcz Karkonoską

Wielokrotny Mistrz Polski w kolarstwie górskim Marek Galiński, kolarz belgijskiej grupy Unibet (Pro-Tour) Michał Gołaś oraz Błażej Janiaczyk z zespołu Action Uniqa staną na starcie drugiej edycji górskiego wyścigu Pętla Karkonosko-Izerska, który rozegrany zostanie w dniach 23-24 czerwca na trasach w okolicach Karkonoszy i Gór Izerskich. Cała trójka znakomitych kolarzy spróbuje pobić ubiegłoroczny rekord Dariusza Baranowskiego na finałowym odcinku niedzielnej etapówki. W ubiegłym roku liczący 12,5 km finałowy podjazd z Podgórzyna na przełęcz Karkonoską o przewyższeniu 841 metrów Dariusz Baranowski pokonał w znakomitym czasie 35.23 min. Z rekordem tym zmierzą się także wszyscy uczestnicy tegorocznych zawodów, a nagrodą specjalną za jego poprawienie będzie rower OLSH, który w przypadku nie pobicia rekordu zostanie rozlosowany wśród wszystkich osób biorących udział w zawodach.

- Trasa Pętli z kulminacyjnym momentem podjazdu na przełęcz Karkonoską uważam za najpiękniejszą asfaltową trasę rowerowa w Polsce - mówi organizator wyścigu Cezary Zamana. - Pamiętam jak w zeszłym roku wielu wyczerpanych kolarzy schodziło z rowerów, jednak jakiś tajemniczy magnes pchał ich wciąż w górę, a na mecie usytuowanej na szczycie obiecali sobie, że za rok pokonają górę nie schodząc z roweru. Również Cezary Zamana prawdopodobnie stanie na starcie zawodów.

Tegoroczna Pętla Karkonosko-Izerska będzie wyścigiem dwudniowym, gdzie w sobotę 23 czerwca rozegrany zostanie prolog - indywidualna jazda na czas na trasie Świeradów Zdrój - schronisko "Na Stogu Izerskim". Drugiego dnia odbędzie się dziewięcioetapowy wyścig, gdzie zgodnie z przyjętym schematem pięć etapów stanowi element przejazdowy, a cztery rozegrane zostaną w formie "OS-ów", czyli etapów na których zawodnicy będą się ścigać. Uroczystego otwarcia wyścigu dokonają w sobotę burmistrz Świeradowa Zdroju Roland Marciniak oraz burmistrzowie miast partnerskich Pavel Smutny z Novego Mesta, Andrzej Jasiński z Mirska oraz Jan Pospisil z Lazne Libverda.

Na dwa dni przed rozpoczęciem zawodów zgłosiło się do nich już 149 osób. Podczas wyścigu zastosowany zostanie system elektronicznego pomiaru czasu z wykorzystaniem tzw. czipów, które będą wydawane po wpłacaniu kaucji podlegającej zwrotowi po zakończeniu wyścigu. Biuro zawodów będzie czynne: w sobota 23 czerwca od 13.00 - 15.30 w Domu Zdrojowym w Świeradowie Zdroju oraz niedzielę 24 czerwca od 8.00 do10.30 w smażalni na terenie Stawów Podgórzyńskich. Regulamin wyścigu, zapisy, mapki i więcej informacji na stronach internetowych www.sportbike.pl oraz www.mazoviamtb.pl/index-petla.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group