Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5842
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gwiazdy i gwizdy – wskaż największe wydarzenie roku 2008!

Środa, 24 grudnia 2008, 9:37
Aktualizacja: Wtorek, 6 stycznia 2009, 13:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gwiazdy i gwizdy – wskaż największe wydarzenie roku 2008!
Fot. Jelonka.com
Mijające 12 miesięcy jubileuszowego roku 2008 obfitowało we wszelakie wydarzenia, zarówno o kulturalne jak i społeczno–polityczne. Które, zdaniem naszych Internautów, zasługuje na szczególne uznanie? A o którym powinniśmy szybko zapomnieć?

Liczymy, że w czasie świąteczno-noworocznym znajdziecie Państwo chwilę na refleksję nad tym, czym żyła Jelenia Góra od stycznia do grudnia 2008 i wskażecie nam wydarzenie, którym stolica Karkonoszy może się pochwalić. Zabawcie się także w surowych krytyków i pokażcie zdarzenie, które nie powinno mieć miejsca.

Lista typów jest tak długa, że całość trudno byłoby przedstawić. Czy w pamięci mieszkańców pozytywnie zapisały się największe wydarzenia roku jubileuszowego? Marcowy występ Teatru Malabar na inaugurację obchodów 900-lecia miasta, a może majowe koncerty Kultu i Vollenweidera? Czy też spektakle XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych i wspólne bębnienie z Ryszardem Bazarnikiem? Wielkie widowisko historyczne przy krzyżu milenijnym? Czy Jarmark Średniowieczny i Parada Miast Partnerskich?

Może wskażą Państwo na przejawy życia społecznego? Zakończone remonty niektórych ulic? Iluminacja niektórych zabytków przy trakcie śródmiejskim? Decyzje o budowie galerii handlowych w śródmieściu i marketu Castoramy przy ul. Grunwaldzkiej?

Warto też wspomnieć o wydarzeniach z pogranicza polityki i kultury. O rozdzieleniu dwóch scen Teatru Jeleniogórskiego i kontrowersjach wokół kierownika artystycznego Sceny Dramatycznej Wojtka Klemma. O odwołaniu Stanisława Firszta z funkcji szefa Muzeum Karkonoskiego. Czy też o zdarzeniach ściśle politycznych, choćby o przefarbowaniu się koła radnych Wspólne Miasto na Jelenia Góra XXI.

Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo niepełny jest ten zarys propozycji. Liczymy jednak na Państwa dociekliwość i wskazywanie innych zdarzeń godnych zapamiętania lub zapomnienia. Zaznaczamy też, że zabawa ta nie jest plebiscytem, a jedynie próbą społecznego podsumowania 2008 roku. Mamy nadzieję, że z Państwa opiniami zapoznają się także włodarze naszego miasta, dla których cenne uwagi Czytelników Jelonki mogą stanowić swego rodzaju lekcję na przyszłość.

Czytaj również

Komentarze (125) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group