Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11608
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gwiazdy i gwizdy – wskaż największe wydarzenie roku 2008!

Środa, 24 grudnia 2008, 9:37
Aktualizacja: Wtorek, 6 stycznia 2009, 13:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gwiazdy i gwizdy – wskaż największe wydarzenie roku 2008!
Fot. Jelonka.com
Mijające 12 miesięcy jubileuszowego roku 2008 obfitowało we wszelakie wydarzenia, zarówno o kulturalne jak i społeczno–polityczne. Które, zdaniem naszych Internautów, zasługuje na szczególne uznanie? A o którym powinniśmy szybko zapomnieć?

Liczymy, że w czasie świąteczno-noworocznym znajdziecie Państwo chwilę na refleksję nad tym, czym żyła Jelenia Góra od stycznia do grudnia 2008 i wskażecie nam wydarzenie, którym stolica Karkonoszy może się pochwalić. Zabawcie się także w surowych krytyków i pokażcie zdarzenie, które nie powinno mieć miejsca.

Lista typów jest tak długa, że całość trudno byłoby przedstawić. Czy w pamięci mieszkańców pozytywnie zapisały się największe wydarzenia roku jubileuszowego? Marcowy występ Teatru Malabar na inaugurację obchodów 900-lecia miasta, a może majowe koncerty Kultu i Vollenweidera? Czy też spektakle XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych i wspólne bębnienie z Ryszardem Bazarnikiem? Wielkie widowisko historyczne przy krzyżu milenijnym? Czy Jarmark Średniowieczny i Parada Miast Partnerskich?

Może wskażą Państwo na przejawy życia społecznego? Zakończone remonty niektórych ulic? Iluminacja niektórych zabytków przy trakcie śródmiejskim? Decyzje o budowie galerii handlowych w śródmieściu i marketu Castoramy przy ul. Grunwaldzkiej?

Warto też wspomnieć o wydarzeniach z pogranicza polityki i kultury. O rozdzieleniu dwóch scen Teatru Jeleniogórskiego i kontrowersjach wokół kierownika artystycznego Sceny Dramatycznej Wojtka Klemma. O odwołaniu Stanisława Firszta z funkcji szefa Muzeum Karkonoskiego. Czy też o zdarzeniach ściśle politycznych, choćby o przefarbowaniu się koła radnych Wspólne Miasto na Jelenia Góra XXI.

Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo niepełny jest ten zarys propozycji. Liczymy jednak na Państwa dociekliwość i wskazywanie innych zdarzeń godnych zapamiętania lub zapomnienia. Zaznaczamy też, że zabawa ta nie jest plebiscytem, a jedynie próbą społecznego podsumowania 2008 roku. Mamy nadzieję, że z Państwa opiniami zapoznają się także włodarze naszego miasta, dla których cenne uwagi Czytelników Jelonki mogą stanowić swego rodzaju lekcję na przyszłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (125)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
654
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group