Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7638
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwiazdka w MDK Muflon - relacja i foto

Piątek, 14 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:41
Autor: DZ
Jelenia Góra: Gwiazdka w MDK Muflon - relacja i foto
Fot. DZ
Prawdziwa gwiazdka co prawda już za nami, jednak klimat minionych świąt jak widać jeszcze nie przeminął. Po za tym było by miło, po raz kolejny zasiąść do wigilijnego stołu i skosztować starych tradycyjnych potraw w miłym towarzystwie. Świetna okazja ku takiemu spotkaniu nadarzyła się 8 stycznia w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie, gdzie odbyła się miła uroczystość pod nazwą „Gwiazdka w Muflonie”.

Na to spotkanie licznie pofatygowali się mieszkańcy Sobieszowa, pojawili się też jeleniogórscy notable jak np.: wiceprezydent Józef Sarzyński czy Kanclerz Kolegium Karkonoskiego Grażyna Malczuk.

Impreza rozpoczęła się od występu kolędników „Marysieńki” z Radostowa. Występ tej grupy składał się z dwóch części. W pierwszej wszystkie panie zaprezentowały się w strojach ludowych, natomiast w drugiej wystąpiły przebrane za kolędników. Kolejnym wydarzeniem było przedstawienie T. Czyżewskiego „Pastorałka” w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza. Specyfiką tej sztuki było to, że odgrywała ją tylko jedna osoba, a całe przedstawienie zamiast na scenie toczyło się na środku sali gdzie siedziała widownia. Ten monodram bardzo spodobał się publiczności, która brawami nagrodziła artystę. Spektakl jak się dowiedzieliśmy był prezentowany wielokrotnie za granicą i odniósł spore sukcesy.

Ogólnym założeniem sobotniego spotkania, była przede wszystkim prezentacja tradycji oraz form artystycznych związanych z okresem świąt. Dzięki znakomitemu przygotowaniu wszystkich detali, dało się odczuć istnie świąteczny klimat. Na spotkaniu pojawili się także przedstawiciele wytwórni bombek „Vitbis” ze Złotoryi. Po zakończeniu części artystycznej imprezy rozdano każdej z osób po jednej kolorowej bombce, z którą można się było udać do stoiska „Vitbisu”, gdzie artystki ją zdobiły. Napisy były robione przy pomocy brokatu oraz specjalnie przygotowanych do tego narzędzi. Przyozdobione brokatem bombki nabierały niezwykle oryginalnego wyglądu.

Jednym z elementów spotkania była także degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych i świątecznych. Tuż za widownią na sali czekał już bowiem bogato zastawiony stół. Jako iż degustacja tych potraw była częścią programu, po specjalnym zaproszeniu wszyscy udali się na konsumpcję tych smakołyków, a potraw było wiele. W bogatym menu znalazły się między innymi przepyszne pierogi z mięsem i z kapustą, barszcz czerwony, makaron z makiem i rodzynkami, różnego rodzaju ciasta, wędliny oraz wiele innych przysmaków. Ilość jedzenia była tak duża, że bez problemu można było poprosić o dokładkę ( oczywiście bez przesady i w granicach zdrowego rozsądku ). Po zakończeniu spotkania pozostało już jedynie wspomnienie mile spędzonego wieczora. Miejmy nadzieję, że podobna impreza odbędzie się również za rok. Czekamy z niecierpliwością! .

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group