Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6599
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gwiazda, gwiazdki i gwiazdeczki

Niedziela, 13 grudnia 2009, 8:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 7:52
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Gwiazda, gwiazdki i gwiazdeczki
Fot. rylit
Tradycyjna, przedświąteczna akcja charytatywna „Gwiazda na Gwiazdkę” nabiera z roku na rok coraz większego rozmachu. Darmowy koncert, z którego datki przeznaczone są dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, odbył się wczoraj w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida. Gwiazdą główną wieczoru był Łukasz Zagrobelny.

Zanim jednak wystąpił gwiazdor, na scenie pojawiły się gwiazdy mniejszego formatu. Przed koncertem jak i w czasie jego trwania można było złożyć dobrowolny datek na rzecz niepełnosprawnych dzieci do puszek wolontariuszy czy przekazać go w innej formie.

Sala Teatru im. Norwida zapełniła się do ostatniego miejsca szczególnymi gośćmi. Na widowni zasiadły dzieci niepełnosprawne ze wszystkich jeleniogórskich placówek specjalnych, sponsorzy, przedstawiciele sejmu, samorządów lokalnych, przedstawiciele jeleniogórskich mediów. Trudno wymienić wszystkich nie pomijając kogoś.

W tym roku wsparcie to jest kierowane do dzieci młodzieży leczącej się w szpitalu sanatoryjnym „Małgosia” i do dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej Specjalnej i Gimnazjum Specjalnego Szpitala „Uzdrowisko Cieplice”. Dla zebranych gości wystąpiło 16 młodych wykonawców i zespołów, którzy w różnych okolicznościach swojego życia zetknęli się z problemami niepełnosprawności.

Wykonali kolędy i inne utwory związane ze zbliżającymi się świętami. W podziękowaniu za ich trud estradowy znane osoby ze świata lokalnego biznesu, polityki, lokalnego samorządu i mediów wręczały młodym artystom podarunki ufundowane przez siebie, a organizatorzy pamiątkowe bombki choinkowe.

Podziękowaniem dla wszystkich obecnych za hojność był występ Integracyjnej Grupy Artystycznej Pentatonika działającej od kilku lat przy DODN. Scena zapełniła się osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Grupa wykonała dwa utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia. Publiczność podziękowała za występ niepełnosprawnym artystom na stojąco.

Po przerwie na estradzie królował gość specjalny koncertu Łukasz Zagrobelny, który zachwycił swoim talentem starszą widownię a rozbawił młodszą. Koncert przeciągnął się w czasie. Zamiast przewidywanych dwóch godzin, trwał prawie cztery. Chyba jednak nikt tego nie żałował. W czasie trwania koncertu w holu teatru można było nabyć ozdoby choinkowe przygotowane przez uczniów i pracowników szkół z regionu. Dochód uzyskany z ich sprzedaży również przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych. Czekamy na więcej takich akcji charytatywnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group