Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10282
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grzybek zamknięty – turyści rozczarowani

Wtorek, 8 stycznia 2013, 10:28
Aktualizacja: Środa, 9 stycznia 2013, 6:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Grzybek zamknięty – turyści rozczarowani
Fot. Angela
– Przed Sylwestrem była piękna pogoda. Chciałem pokazać swoim gościom z Francji panoramę stolicy Karkonoszy z Wieży Krzywoustego – mówi pan Piotr z Jeleniej Góry. – Zastaliśmy zamknięte drzwi. Francuzi byli rozczarowani i nie mogli zrozumieć jak to możliwe, że taka atrakcja jest nieczynna – dodaje nasz Czytelnik. Lucyna Januszewska z ZGKiM, zarządzającego obiektem tłumaczy, że „Grzybek” co roku jest zamykany na zimę ze względu na bezpieczeństwo i słabą widoczność. – Poza tym w okresie noworocznym dochodzi tam do dewastacji – tłumaczy.

Pan Piotr wybrał się z gośćmi na spacer w niedzielę (30 grudnia br.). Jak mówi, pogoda była słoneczna i raczej wiosenna, niż zimowa. Przy „Grzybku” spacerowały całe rodziny, kilkadziesiąt osób.

- Ludzie z dziećmi odbijali się od zamkniętych drzwi Wieży Krzywoustego, czytali tablice informacyjne o modernizacji obiektu z unijnych pieniędzy, drzewach okalających wieżę oraz widokach, które można zobaczyć z góry i komentowali „szanowni turyści mamy was w nosie” – mówi pan Piotr. – Nie wiedziałem jak wytłumaczyć gościom, że jedna z największych atrakcji naszego miasta jest zamknięta – dodaje nasz Czytelnik.

W tej sprawie napisali do nas również inni Czytelnicy, m.in. turyści, którzy przyjechali na świąteczno – noworoczny „wypad” w góry.

- Nie było śniegu, więc objeżdżaliśmy okoliczne atrakcje. Zamknięte drzwi Wieży Krzywoustego były dla nas „delikatnie mówiąc” zaskoczeniem. Co więcej, obiekt nie był nawet oświetlony – czytamy w jednym z e-maili wysłanych do naszej redakcji.

Jak się dowiedzieliśmy, „Grzybkiem” zarządza Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze i to jego dyrekcja, po konsultacji z wydziałem kultury, podejmuje decyzje kiedy wieża ma być zamknięta, a kiedy otwarta. Obiekt ochrania firma Joker, a jego sprzątaniem zajmuje się spółdzielnia pracy „Patron”.

- Ze względu na warunki pogodowe oraz bezpieczeństwo turystów, obiekt na okres zimowy jest zamykany w listopadzie i otwierany w maju – mówi Lucyna Januszewska, zastępca dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Lokalowej w Jeleniej Górze. – W związku z tym, że w tym roku zima przyszła nieco później, wieża była otwarta cały listopad. Zamknęliśmy ją dopiero po opadach śniegu w grudniu. Jeśli nawet w okresie świąteczno – noworocznym była piękna pogoda, to nie otwieraliśmy obiektu, bo w tym czasie zawsze dochodzi do większej liczby dewastacji – tłumaczy Lucyna Januszewska i dodaje: skonsultujemy tę sprawę z wydziałem kultury i podejmiemy decyzje o tym czy „Grzybek” będzie w okresie zimowym otwierany, czy nie. Taka informacja znajdzie się w Centrum Informacji Turystycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
783
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group