Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2038
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gry planszowe popularne w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 grudnia 2017, 9:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 6:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze jest miejscem, gdzie uczniowie chętnie wracają po godzinach lekcyjnych. Wszystko za sprawą różnych inicjatyw podejmowanych przez tamtejszych nauczycieli wraz z młodzieżą. Jedną z nich jest "Norwidowski salon gier", który przywraca do łask planszówki.

Spotkania w jednej z sal lekcyjnych zapoczątkowano we wrześniu, odbywają się nieregularnie co dwa-trzy tygodnie. Każdy chętny może się przyłączyć - wystarczy śledzić profil szkoły na Facebook'u. - To taka alternatywa na piątkowe wieczory i okazało się, że chętnych jest sporo - powiedział Justyn Bilski, nauczyciel z Norwida, który przyznaje, że sam lubi grać w planszówki, więc zaproponował spotkanie młodzieży i z każdym spotkaniem było ich coraz więcej. - Ostatnio było już ponad 60 osób i graliśmy na dwie sale - wspomina J. Bilski.

Do wyboru jest wiele gier (planszówki, karcianki, strategie, RPG) i nie trzeba przynosić własnych, bowiem zapewnia je cieplicki sklep 3Trolle, który współpracuje ze szkołą. - Może nie jestem za dobra w tego rodzaju gry, ale interesuje mnie to i chcę poznawać nowe rzeczy - stwierdziła Gabriela Kozioł, uczennica pierwszej klasy, która regularnie bierze udział w każdym spotkaniu "Norwidowskiego salonu gier".

Po tygodniu nauki z pewnością nie każdy ma ochotę spędzać czas w piątkowy wieczór w szkole, ale jak widać chętnych nie brakuje. - Jest bardzo przyjemnie pograć ze znajomymi, a kończymy o 20.00, więc jeszcze można gdzieś wyjść. Chętnie grałbym częściej, gdyby nie były takie drogie, a tu mamy możliwość wypróbowania różnych gier, za darmo - przyznał Janek, uczeń drugiej klasy liceum. - Teraz jest era smartfonów, komputerów i ciężko jest kontaktować się z ludźmi, a tutaj możemy się zintegrować. Jesteśmy z różnych klas i dogadujemy się - poznałam tu wiele osób i spotykamy się poza szkołą - dodała Gabriela Kozioł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Kerwasz twarz 10-12-2017 11:40
A w butelke gracie ?
~ 10-12-2017 19:51
Polecam
~Ala 10-12-2017 20:09
Pan Justyn jest świetny-ma super podejście do mlodziezy-oby wiecej takich nauczycieli.Świetnie dogaduje się też z rodzicami.Wielki szacun😊
~n/a 10-12-2017 22:00
"Chętnie grałbym częściej, gdyby nie były takie drogie" - w samych 3Trollach (swoją drogą świetny sklep i wspaniały prowadzący, który zawsze chętnie coś doradzi) jest od groma gier w przystępnych cenach - te za ponad 200zł to niewielka liczba, znakomita większość świetnych gier to max 100zł - znacznie taniej niż wyjście na piwo czy do kina, a starcza na więcej niż jeden raz
~harlemshake 11-12-2017 7:24
do: ~n/a (22:00)
no ja nie wiem gdzie Ty do kina chodzisz za stówe o.O

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group