Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2279
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Groźny oszust siedzi w celi

Piątek, 16 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 11:08
Autor: TEJO
O płatną protekcję i oszukanie wielu młodych ludzi podejrzany jest 37-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna powoływał się na wpływy w wojsku i w ośrodku ruchu drogowego. Obiecywał, że w zamian za łapówkę załatwi zwolnienie od służby wojskowej lub prawo jazdy.

- Ale w rzeczywistości wcale takich wpływów nie miał - informuje komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Oszust wykorzystywał ufność i naiwność młodych mężczyzn w wieku 19, 20 lat.
W zamian za pieniądze w kwocie średnio 1000 zł od osoby obiecywał załatwić odroczenie od odbywania zasadniczej służby wojskowej. W praktyce nie udało mu się spełnić obietnic. Uzyskał jedynie przesunięcie terminu poboru do wojska o dwa - trzy miesiące w ten sposób, że na odwrocie wezwań, jako rodzic wpisywał, że zainteresowany przebywa za granicą.

Jeleniogórzanin oszukał również kilka osób poprzez powoływanie się na koneksje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Chętnym obiecał załatwienie prawa jazdy, nawet bez uczestniczenia w zajęciach. Od przyszłych kierowców pobierał od 1000 do 1800 zł. Faktycznie żadnych znajomości mężczyzna w WORD w Jeleniej Górze nie miał. Niedoszli kierowcy dziwili się, że oblewali egzamin i prawa jazdy nie dostawali.

Oszust już siedzi w celi jeleniogórskiego Aresztu Śledczego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
- Wprowadzonych w błąd i oszukanych jest wiele osób z terenu Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Sądzimy, że pokrzywdzonych w tej sprawie jest dużo więcej - mówi kom. Bagrowska.

Policja prosi wszystkie osoby, które zostały oszukane przez wymienionego mężczyznę o zgłaszanie się do Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ul. Armii Krajowej 22 drugie piętro, pokój nr 23. Telefon: <b> 0757520585 </b> lub numer alarmowy policji <b>997 </b>.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group