Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4026
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Grozi powódź – wieści aktualizowane

Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 9:41
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2007, 7:02
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Grozi powódź – wieści aktualizowane
Kamienna w okolicy ul. Kasprowicza w poniedziałek przed godz. 12.
Fot. TEJO
Po intensywnych opadach deszczu prezydent Marek Obrębalski ogłosił w poniedziałek alarm przeciwpowodziowy. Rękawy, które ochronią przed wielką wodą, rozłożono na ulicy Mieszka I. Mundurowi monitorują sytuację. Stan wód opada.

Prezydent ocenił stan zagrożenia powodziowego. Alarm oznacza stałe monitorowanie stanu wód oraz gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom zagrożonych terenów, głównie osiedli mieszkaniowych wzdłuż brzegów Kamiennej. Gotowe do użycia są rękawy przeciwpowodziowe oraz worki z piaskiem. W stan alarmu postawiono sztab antykryzysowy i służby mundurowe.

– Straż miejska monitoruje poziom wody na rzece Kamienna do ulicy Marcinkowskiego, a dalej stan rzeki jest monitorowany przez policjantów. Obecnie wskazania wynoszą 235 cm wysokości wody. Straż pożarna rozpoczęła rozciąganie rękawów przeciw powodziowych. Podtopienie budynku zanotowano przy ulicy Wolności 216 a woda wystąpiła z koryta na ulicy Ludowej na wysokości młyna. Jednocześnie ulice zagrożone zostały objęte częstym monitoringiem na wypadek całkowitego wystąpienia wody z koryta rzecznego oraz ewakuacji ludności – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk z SM.

W przypadku bezpośredniego zagrożenia prosimy o powiadomienie policji, Państwowej Straży Pożarnej, straży miejskiej lub Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: telefon 0 75 75 46 301.

Niestety wciąż nie udało się wyregulować rzeki, aby takie sytuacje jak ta, nie powtarzały się. Firma, która miała pogłębiać Kamienną w Cieplicach, opuściła plac robót z powodu niejasności przetargowych.

Prognozy nie są optymistyczne, choć i nie katastrofalne. Padać ma w poniedziałek i wtorek, ale będą także przejaśnienia. Ma też wiać silny wiatr.

We wtorek sytuacja normalizuje się. W nocy nie odnotowano intensywnych opadów, a stan wód w rzekach opada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group