Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6817
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Gratka dla amatorów mocnych wrażeń

Niedziela, 24 listopada 2019, 7:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 listopada 2019, 11:35
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Gratka dla amatorów mocnych wrażeń
Fot. Nadleśnictwo Szklarska Poręba
Od kilku dni miłośnicy survivalu i bushcraftu mogą legalnie, w wybranych miejscach zanocować w lesie. Jeden z takich obszarów został wyznaczony na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Lasy Państwowe w całym kraju wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Pilotażowy program, który potrwa rok, ruszył w kilkunastu regionach Polski już 21 listopada.

Wyznaczyliśmy łącznie 43 takie obszary na terenie 15 z 17 regionalnych dyrekcji, w sumie obejmujące ponad 65 tys. ha lasów - mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych. - Najmniejszy z nich liczy 224 ha, największy – 5371 ha. Na całej powierzchni tych obszarów bushcrafterzy mogą już uprawiać najważniejsze dla nich aktywności zgodnie z ustalonym regulaminem. Lasy objęte pilotażowym programem wchodzą w skład umocowanych ustawowo tzw. leśnych kompleksów promocyjnych (jest ich w LP 25), które służyć mają m.in. testowaniu innowacyjnych, eksperymentalnych rozwiązań w zakresie gospodarki leśnej. Efekty pilotażu ocenimy za rok, ale to może być przełom. Usuwamy bariery niezrozumienia między różnymi grupami i wspólnie szukamy rozwiązań, które pozwolą wszystkim cieszyć się lasem w sposób bezpieczny dla nich i dla lasu.

Jeden z obszarów, gdzie w lesie można zanocować „na dziko” mieści się na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Jego granice wyznaczają miejscowości: Chromiec, Antoniów, Kwieciszowice, Proszowa, Przecznica.

Według regulaminu - na wskazanym terenie możliwe jest nocowanie w jednym miejscu maksymalnie czterech osób przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. Każdy nocleg należy zgłosić mailowo w nadleśnictwanie nie później, niż w dniu noclegu. Powyżej ustalonego limitu wymagana jest zgoda nadleśniczego.

Twoja reakcja na artykuł?

14
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
3
14%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group