Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Grali o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa

Środa, 11 września 2019, 7:03
Aktualizacja: 13:08
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Grali o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa
Fot. UG Janowice Wielkie
To już impreza sportowo – rekreacyjna ze sporą tradycją, która na stałe wpisała się w janowicki kalendarz wydarzeń. W ostatnia sobotę (7.09) odbyła się dziesiąta edycja Turnieju o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa.

W tym roku, ze względu na niesprzyjającą aurę, zawody siatkarzy odbyły się wyjątkowo w szkolnej hali sportowej, a piłkarze grali na stadionie przy ul. Sportowej. Na starcie stanęły cztery drużyny piłkarskie i pięć siatkarskich. Mecze były zacięte i emocjonujące. Dość powiedzieć, że w turnieju piłkarskim aż trzy zespoły zdobyły tyle samo punktów, a o zwycięstwie decydował bilans bramek. Ten najlepszy miała drużyna Husaria Stare Janowice. Królem strzelców został Antoni Przetacznik, natomiast tytuł najlepszego bramkarza zdobył Maciej Ignaciuk.

W turnieju siatkarzy wygrali gospodarze z zespołu Sokoliki, przed Kuźnią Lubomierz i Romanem Lubań. Nagrodę MVP kobiet otrzymała Magdalena Grala, natomiast MVP mężczyzn Damian Butyński.

Organizatorzy zawodów dziękują: Zofii Dul z Gminnej Rady Seniorów za coroczną obecność i przygotowanie poczęstunku w formie pajdy ze smalcem, Krystynie Wójcik z zespołu Rudawianie za upieczenie ciasta, sołtysowi Janowic Wielkich Tomaszowi Fijałkowskiemu za ufundowanie bułek, chleba i ciasta, pastorowi Jarosławowi Wasilewskiemu za ufundowanie kiełbasek oraz zapewnienie obsługi grilla, pracownikom kompleksu „Orlik”: Zbigniewowi Chrobakowi i Łukaszowi Wdowiakowi, za pomoc organizacyjną, Dawidowi Oleksy i Piotrowi Lesińskiemu za sędziowanie meczy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group