Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 2629
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grali o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 11 września 2019, 7:03
Aktualizacja: 13:08
Autor: WAC
Fot. UG Janowice Wielkie
To już impreza sportowo – rekreacyjna ze sporą tradycją, która na stałe wpisała się w janowicki kalendarz wydarzeń. W ostatnia sobotę (7.09) odbyła się dziesiąta edycja Turnieju o Puchar Wójta, Pastora i Sołtysa.

W tym roku, ze względu na niesprzyjającą aurę, zawody siatkarzy odbyły się wyjątkowo w szkolnej hali sportowej, a piłkarze grali na stadionie przy ul. Sportowej. Na starcie stanęły cztery drużyny piłkarskie i pięć siatkarskich. Mecze były zacięte i emocjonujące. Dość powiedzieć, że w turnieju piłkarskim aż trzy zespoły zdobyły tyle samo punktów, a o zwycięstwie decydował bilans bramek. Ten najlepszy miała drużyna Husaria Stare Janowice. Królem strzelców został Antoni Przetacznik, natomiast tytuł najlepszego bramkarza zdobył Maciej Ignaciuk.

W turnieju siatkarzy wygrali gospodarze z zespołu Sokoliki, przed Kuźnią Lubomierz i Romanem Lubań. Nagrodę MVP kobiet otrzymała Magdalena Grala, natomiast MVP mężczyzn Damian Butyński.

Organizatorzy zawodów dziękują: Zofii Dul z Gminnej Rady Seniorów za coroczną obecność i przygotowanie poczęstunku w formie pajdy ze smalcem, Krystynie Wójcik z zespołu Rudawianie za upieczenie ciasta, sołtysowi Janowic Wielkich Tomaszowi Fijałkowskiemu za ufundowanie bułek, chleba i ciasta, pastorowi Jarosławowi Wasilewskiemu za ufundowanie kiełbasek oraz zapewnienie obsługi grilla, pracownikom kompleksu „Orlik”: Zbigniewowi Chrobakowi i Łukaszowi Wdowiakowi, za pomoc organizacyjną, Dawidowi Oleksy i Piotrowi Lesińskiemu za sędziowanie meczy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 11-09-2019 9:57
Jak zwykle laury za imprezę ktoś inny zebrał. Redakcja czasem dowiedziałaby się kto to organizował i fizycznie przygotował.
~Heniutek 14-09-2019 21:23
To prawda. Obecny sołtys Janowic. NIC. ALE TO NIC NIE ZROBIŁ PRZY TURNIEJU. Za rok trzeba inaczej nazwać turniej. Blondasek się nie popisał.
~Sołtys Tomasz Fijalkowski 15-09-2019 21:57
do: ~Heniutek (21:23)
Heniutku proszę przedstaw się imieniem i nazwiskiem !!! Obecny Sołtys ze swoich pieniążków zakupił poczęstunek za który był odpowiedzialny tak jak Pastor za kiełbaski :) Imprezę organizuje Gmina Janowice Wielkie i to ona jest organizatorem. Sołtys i Pastor są odpowiedzialni za poczęstunek z czego się wywiązali Dziękuje Pani zespołu Rudawianie za upieczenie pysznego ciasta. A może Sołtys miał skosić trawę i pomalować linie na sztucznej nawierzchni Orlika? :) P.S. Jak masz zamiar oczerniać Sołtysa to się przedstaw i zweryfikujemy jakim jestem pomocnym i zasłużonym obywatelem.
~P 16-09-2019 8:18
do: ~Sołtys Tomasz Fijalkowski (21:57)
A co sołtys. Brzuch by ci spadł gdybyś kosil trawę? Normalnie wyją Wilkowyje.
~Sołtys Tomasz Fijalkowski 16-09-2019 11:31
do: ~P (8:18)
Do P Pani/Pana tekst jest na wątpliwym poziomie. Zapraszam na Zabrania Wiejskie organizowane raz w miesiącu. Zapraszam również do wstąpienia do Nowego Stowarzyszenia i wykazaniem się elokwencja, pomysłowością oraz działaniem na rzecz lokalnej społeczności. Zaznaczam ze są to działania nieodpłatne i zarówno Sołectwo jak i Stowarzyszenie robią wszystko angażując swój prywatny czas nie pobierając wynagrodzenia. Proszę się przedstawić bo to niegrzecznie ukrywać się za klawiatura. Pozdrawiam Tomasz Fijalkowski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
728
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group