Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11297
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Grad medali reprezentantów JKO

Wtorek, 11 grudnia 2018, 3:53
Aktualizacja: 3:59
Autor: MDvR
Polska: Grad medali reprezentantów JKO
Fot. użyczone
W ostatnich tygodniach z bardzo dobrej strony pokazali się przedstawiciele Jeleniogórskiego Klubu Oyama Karate. Podopieczni Rafała Majdy walczyli z powodzeniem w Radomiu, Wrocławiu i Rzeszowie.

Radom był gospodarzem Pucharu Europy Oyama International Karate Federation (OIKF) oraz Pucharu Polski Młodzików i Juniorów Młodszych. Organizatorem imprezy była Oyama International Karate Federation oraz Oyama Polska Federacja Karate, Gmina Miasta Radomia oraz Radomski Klub Sportowy Oyama na czele z sensei'em Tomaszem Klimaszewskim (4 dan). W turnieju wystartowało łącznie przeszło 320 zawodników z 13 krajów, w tym z Kanady, USA, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Niemiec, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski. Uczestnicy reprezentowali style karate: Oyama, Kanreikai oraz Kyokushin z 7 różnych organizacji, w tym m.in.: Kyokushin-Tezuka Group, Kyokushin Matsushima i Shinkyokushin. Jeleniogórski Klub Oyama reprezentowało 5 zawodników. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli: Natalia Grześ (PE), Mikołaj Chorążyczewski i Kacper Omelko (PP). Tuż za podium - na 4. pozycjach uplasowali się Aleksandra Chojecka i Dawid Zierałka (PE).

W rozegranym we Wrocławiu Otwartym Pucharze Makroregionu Zachodniego Oyama PFK w konkurencji Kata i Kumite wystartowało blisko 160 zawodników z około 20 klubów Oyama, Kyokushin Tezuka i Shinkyokushin. Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był sensei Grzegorz Trzeciak (4 dan), kierujący Dolnośląskim Klubem Oyama Karate (DKOK). Sędzią głównym turnieju był shihan Rafał Majda (5 dan - JKO). Jeleniogórscy zawodnicy i zawodniczki zdobyli łącznie aż 17 medali w konkurencjach kata i kumite!

Wyniki zawodników JKO:

Kata:
Natalia Grześ - 1 m.
Adaś Lebioda - 2 m.
Anita Cimirkiewicz - 3 m.

Kumite:
Natalia Grześ - 1 m.
Adaś Lebioda - 2 m.
Anita Cimirkiewicz - 3 m.
Rafał Leonarski - 1 m.
Agata Leonarska - 1 m.
Dawid Mizera - 1 m.
Olgierd Banasiak - 2 m.
Kacper Omelko - 1 m.
Kacper Jaszczanin - 2 m.
Dawid Zierałka - 1 m.
Aleksandra Chojecka - 2 m.
Rozkoszny Damian - 1 m.
Damian Galuba - 3 m.
Mikołaj Chorążyczewski - 1 m.

Na samym początku sezonu startowego odbył się z kolei w Rzeszowie Międzynarodowy Turnieju Kyokushin Karate WKB pod nazwą „Prestige Karate Cup”, według tzw. pełnych japońskich przepisów Kyokushin. W zawodach wystartowało ponad 130 zawodników z 17 klubów z Polski, Łotwy i Ukrainy. JKO reprezentowała trójka zawodników zdobywając trzy złota w swoich kategoriach. Złotymi medalistami zostali Natalia Grześ, Kacper Omelko i Dawid Zierałka. Trenerem wszystkich zawodników jest shihan Rafał Majda (5 dan).

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group