Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2933
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gościnne progi Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 sierpnia 2007, 18:28
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Ukraińcy oglądali miasto z ratuszowej wieży.

Młodzież z Doniecka i Ługańska żegnała się ze stolicą Karkonoszy zaledwie tydzień temu, dziś (wtorek) przyjechali ich koledzy.
50-osobowa grupa młodzieży z Berdyczowa pozostanie z opiekunami w naszym mieście do poniedziałku. Później goście pojadą m.in. do Krakowa i Skawiny. A w Jeleniej Górze zawitają goście z Charkowa.

- Przyjechali pod opieką zakonnika klasztoru Karmelitów Bosych z Berdyczowa Eugeniusza Chuchro. To młodzież pochodzenia polskiego skupiona wokół tegoż klasztoru - informuje Kazimierz Piotrowski, szef Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Ich wakacyjny pobyt w Polsce potrwa trzy tygodnie. Podobnie jak poprzednia grupa, Ukraińcy przyjechali na zaproszenie RPH i dofinansowaniu przez Senat RP.
We wtorek w południe spotkali się w ratuszu z zastępcą prezydenta Jerzym Łużniakiem.

Przy słodkim poczęstunku poznali historię założenia miasta, najważniejsze zabytki oraz wysłuchali prelekcji dotyczącej bezpiecznego zachowania nad wodą i udzielania pierwszej pomocy przygotowanej przez mł. insp. Grzegorza Rybarczyka ze straży miejskiej.

Największą atrakcją było jednak wejście na wieżę ratuszową, która na co dzień nie jest dostępna dla zwiedzających.
Choć ich pobyt się dopiero zaczyna, mają już zaplanowanych wiele atrakcji – zwiedzanie miasta, wycieczki w góry, na Chojnik, ognisko z pieczeniem kiełbasek, pobyt w stadninie koni w Gostarze.

Na piątek planowane jest spotkanie z prezydentami i występy artystyczne w Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~DIABLO 7-08-2007 16:54
Zastanawiam sie kiedy ktos z ratusza pójdzie po rozum do głowy i wieża będzie dostepna dla zwiedzających.Skromne 5 PLN za wejście pomogłoby odnowić wnętrze wieży ,a i fotograficy mogliby robić fotki naszego pięknego miasta.Zapraszam do dyskusji co zrobić aby miasto miało choć jeden punkt widokowy na Starówkę.Moze warto otworzyć wieże np w jeden weekend miesiąca? POZDRAWIAM
~swojak 7-08-2007 20:05
ruskie mogą – a MY nie??? kak to?
~bob 7-08-2007 22:14
Pomysl z udostepnieniem wiezy ratusza jest dobry.To bylaby swietna atrakcja turystyczna.Jeden problem,to chyba brak zabezpieczen.Popieram ta propozycje i czekam na otwarcie wiezy.
~cr@zy 7-08-2007 22:34
I znow ucieszone buzie bawiacych sie ludzi z SM... a rottweiler po kiepury dalej biega luzem... maksiu sie wabi...
~badzo dobrze,tylko .... 7-08-2007 23:21
moje dzieci – Jeleniogórzanie – nie mają szansy na wejście na wieżę ratuszową ... już nie wspomnę o sobie.
~ktos 7-08-2007 23:42
Ładne są te dziewczyny :D popieram tą propozycje dlaczego niemcy ktorzy przyjezdzaja do JG robia fotki ? bo im sie tutaj podoba a jakby weszli na wierze za 2 euro to dopiero mieliby radoche pzdr
~Cenzura wraca? 8-08-2007 14:45
Ciekawe czemu mój post o prężeniu biustów przez małolaty się nie pokazał?! Uraził czyjeś uczucia religijne?!
~Do swojaka – odpowiedż 10-08-2007 1:05
Kto zrobił reklamę sobie, obejżyj zdjęcia a odpowiedz znajdziesz, za czyje pieniądze, masze podatników. Czy my nieszkańcy Jeleniej Góry jesteśmy należymy do "do trzeciej kategorii" Będzie wejście na wieże (tylko 5 minut) ale za 25 zł. z możliwością obejżenia panoramy miasta a ciebie i mnie nie będzie na to stać. A spotkaniu z prezydentem to opłata dodatkowa za 50 zł przez wziernik albo na monitorze lub zdjęcie na drzwiach przy nzejściu. Pozdrawiam
~Agnieszko, 10-08-2007 8:43
Pisze sie raczej: Goscie z Ukrainy, Ukraincy to zargon i do tego jest obrazliwe. O tym juz internauci wpominali we wczesniejszym artykule na ten temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group