Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3627
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Góry otwarte nie tylko dla niepełnosprawnych

Poniedziałek, 1 września 2008, 9:09
Aktualizacja: 13:51
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Góry otwarte nie tylko dla niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
W szczytowe partie Karkonoszy będzie można wjechać na wózkach inwalidzkich dzięki Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu, który rozpoczął budowę wysokogórskiego szlaku bez barier. Remontowane są także inne ścieżki po raz pierwszy w historii na tak szeroką skalę.

Donosi o tym w poniedziałkowym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska. To pionierskie przedsięwzięcie, bowiem dotąd nigdzie w Polsce nie zdecydowano się na przeprowadzenie szlaku dla wózkowiczów tak wysoko. Jak zapowiada dziennik, niepełnosprawni turyści po zakończeniu prac – przewidywanym na przyszły rok - wjadą wyciągiem z Karpacza na Kopę i czarnym szlakiem dojadą na wózkach do schroniska Śląski Dom.

Poza przystosowaniem do potrzeb inwalidów wspomnianego szlaku KPN remontuje inne ścieżki. Jeszcze w tym miesiącu turyści będą mogli spacerować po odnowionych szlakach: czerwonym (wokół Małego Stawu) oraz zielonym (z Karpacza nad Wielki Staw).

Jak podkreśla gazeta to pierwsze w historii remonty turystycznych ścieżek na tak szeroką skalę. W planach są kolejne. Przyrodnicy podkreślają, że modernizacje ścieżek poprawią stan natury w górach. Teraz szlaki są zbyt szerokie, bo – chcąc ominąć ich zniszczone fragmenty – turyści wydeptują ścieżki obok, niszcząc tym samym cenne gatunki karkonoskiej flory.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group