Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8282
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Górskie smaki w Siedlęcinie – smaczne i zdrowe

Niedziela, 5 lutego 2017, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Górskie smaki w Siedlęcinie – smaczne i zdrowe
Fot. Przemek Kaczałko
Rośnie świadomość konsumentów – cały czas przybywa miłośników produktów regionalnych, a poza gospodarstwami, gdzie są one produkowane, można je nabyć m.in. podczas targów, których w naszym regionie nie brakuje, szczególnie w sezonie letnim. Przy Wieży Książęcej w Siedlęcinie zimy się nie boją i pod hasłem „Górskie smaki” regularnie odbywa się targ rolny.

Nemal w każdą sobotę (poza świętami) przy Wieży Książęcej w Siedlęcinie pojawiają się lokalni producenci żywności, przetworów i innych naturalnych produktów. - Działamy już ponad rok, nasi wystawcy spotykają się co sobotę pod wieżą – to alternatywa dla marketów – powiedziała Monika Filipińska, opiekun Wieży Książęcej w Siedlęcinie. - Pomysł wziął się z burzy mózgów grupy osób – to są ludzie, którzy starają się dbać o zdrowie, nie tylko swoje. Potrzebowali miejsca, gdzie mogą przyjeżdżać i sprzedawać swoje rzeczy – dodała M. Filipińska zapraszając w każdą sobotę – bez względu na pogodę - w godzinach od 10:00 do 13:00, a w sezonie letnim nawet dłużej.

Produkty regionalne to prawdziwa uczta dla zmysłów – widok, smak i zapach doskonale współgrają, a do tego są zdrowe. Podczas targu można nabyć miody, przetwory z owoców, warzyw, roślin, półprodukty, wypieki, mięsa, sery czy dania wegańskie.

- To są wędliny bez konserwantów, produkowane przez nas z mięsa wieprzowego, dziczyzny. Najbardziej chodliwa jest kiełbaska z czosnkiem niedźwiedzim i czosnkiem zwykłym siekanym – powiedziała Izabela Majer z okolic Gryfowa Śląskiego. W ofercie nie brakowało też serów, np. z czosnkiem niedźwiedzim, chili, pomidorem czy bazylią. Stoisko z produktami warzywnymi z gospodarstwa w Kwieciszowicach również robiło wrażenie. - Żona to wszystko gotuje, piecze. Mamy przetwory z ekologicznych warzyw - dżemiki, sosiki, natomiast do zjedzenia mamy zarówno słone, jak i słodkie przekąski, ciasta, pasztety warzywne, chleby z mąk ekologicznych oraz gryki i mąk gryczanych, kupowanych od rolników z Trzebnicy i Kwieciszowic – wymieniał Marcin Weigel.

Producenci przyznają, że mają już stałych klientów, którzy regularnie przybywają do Siedlęcina, żeby zaopatrzyć się w ich produkty. - Prezentujemy się tu ponad rok i widzimy wzrastający trend, jeśli chodzi o liczbę klientów. Okazuje się, że jest rynek na takie produkty, docierają do nas ludzie świadomi, którzy przyjeżdżają po produkty bezpośrednio od rolnika, z wiadomego źródła. Cenią sobie jakość i świeżość produktu – dodał rolnik ze Starej Kamienicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group