Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 4588
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gorący Poranek Muzyczny w zimną „Zośkę”

Niedziela, 15 maja 2011, 15:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 maja 2011, 7:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gorący Poranek Muzyczny w zimną „Zośkę”
Fot. TEJO
Choć na zewnątrz niezbyt ciepło, w Filharmonii Dolnośląskiej prażyło dziś majowe słońce. Wszystko dzięki Akademii Młodego Melomana, która 15 maja „udała się” na majówkę.

Melomani, zarówno ci młodzi jak i ich rodzice, przybyli do sali koncertowej w większości w słomkowych kapeluszach i okularach przeciwsłonecznych. O gorące, bajkowe rytmy zadbał zespól „Semplice”, który przypomniał publiczności muzykę ze znanych kreskówek.

W majowy nastrój wprowadzili wszystkich prowadzący Poranek: Honorata Magdeczko-Capote oraz Jacek Paruszyński, aktorzy scen jeleniogórskich. Przy rozłożonym kocu i leżaku popularni Wiolinka i Basik bawili widownię interpretacją różnych wierszy z kanonu literatury dziecięcej.

Co prawda miało być majowo i bez nauki, ale – udało się przemycić kilka informacji o gitarze i akordeonie. Była też szansa dla młodych talentów: gitarzystów i dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach.

Organizatorzy już zapraszają na kolejny Poranek Muzyczny: 29 maja pod hasłem „A w sercu ciągle maj” młodych melomanów bawił będzie Zespół Kameralny Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group