Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2239
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gorący Poranek Muzyczny w zimną „Zośkę”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 15 maja 2011, 15:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 maja 2011, 7:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Choć na zewnątrz niezbyt ciepło, w Filharmonii Dolnośląskiej prażyło dziś majowe słońce. Wszystko dzięki Akademii Młodego Melomana, która 15 maja „udała się” na majówkę.

Melomani, zarówno ci młodzi jak i ich rodzice, przybyli do sali koncertowej w większości w słomkowych kapeluszach i okularach przeciwsłonecznych. O gorące, bajkowe rytmy zadbał zespól „Semplice”, który przypomniał publiczności muzykę ze znanych kreskówek.

W majowy nastrój wprowadzili wszystkich prowadzący Poranek: Honorata Magdeczko-Capote oraz Jacek Paruszyński, aktorzy scen jeleniogórskich. Przy rozłożonym kocu i leżaku popularni Wiolinka i Basik bawili widownię interpretacją różnych wierszy z kanonu literatury dziecięcej.

Co prawda miało być majowo i bez nauki, ale – udało się przemycić kilka informacji o gitarze i akordeonie. Była też szansa dla młodych talentów: gitarzystów i dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach.

Organizatorzy już zapraszają na kolejny Poranek Muzyczny: 29 maja pod hasłem „A w sercu ciągle maj” młodych melomanów bawił będzie Zespół Kameralny Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~były jg 15-05-2011 17:12
Tejo, dziękuję za info o transmisji w TV TRWAM, będę oglądał! Dla mnie to wydarzenie bo od chrztu byłem złączony z tą moją, nadal, świątynią, chociaż dawno w w JG nie mieszkam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group