Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7640
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Gorące święta: płonęły kominy, mieszkania i samochody

Poniedziałek, 29 grudnia 2008, 10:33
Aktualizacja: 16:29
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Gorące święta: płonęły kominy, mieszkania i samochody
Fot. .....
Lokatorzy aż siedmiu budynków niemal nie przepłacili życiem zaniedbań w czyszczeniu przewodów kominowych. Zareagowali dopiero, gdy zapaliła się nich sadza. Ponadto w okresie świątecznym strażacy wyjeżdżali do pożarów mieszkań, altanek i samochodów.

Plagę pożarów rozpoczął ogień, który pojawił się w nocy z 23 na 24.12 około godziny 2.40 w budynku mieszkalnym w Łomnicy przy ulicy Świerczewskiego. Tu spłonęła spora część dachu, poddasze i jedno pomieszczenie mieszkalne z wyposażeniem. Ewakuowano jedną osobę, a pozostałym mieszkańcom udało się wyjść z domu przed przyjazdem straży pożarnej.

W Wigilię natomiast strażacy gasili sadzę w kominie przy ulicy Kossaka w Jeleniej Górze, a przed 14.00 wyjeżdżali do zadymionego mieszkania w Kowarach. Około 16.50 w jeleniogórskim klubie Atrapa zapaliła się szafka energetyczna, którą szybko ugasiła straż pożarna. Właścicieli o pożarze powiadomili ratownicy. Tego samego dnia przed 18.00 sadza w kominie zapaliła się również w budynku mieszkalnym przy ulicy Lwóweckiej 17.

Po godzinie 19.00 sporo strachu najedli się goście jednego z pensjonatów w Karpaczu przy ulicy Karkonoskiej. Ewakuowano 15 osób, a pożar telewizora ugasił właściciel hotelu. Spłonął stolik i drobne przedmioty. Przyczynę ustala policja. W pierwszy dzień świąt paliła się altanka działkowa przy ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze, a po godzinie 3.00 w nocy ktoś najprawdopodobniej podpalił kontener wypożyczalni narciarskiej przy ulicy Olimpijskiej. Rano na jednym z parkingów w Szklarskiej Porębie spłonął samochód osobowy bez tablic rejestracyjnych. Policja ustala jego właściciela.

Nie mniej pracowity dla strażaków był też drugi dzień świąt (26.12). Około godziny 11.00 w jednym z budynków mieszkalnych w Miłkowie zapaliła się sadza w kominie, a w Radomierzu w skutek awarii, na drodze w ogniu stanął samochód dostawczy. Kierowcy pomogli przejeżdżający obok inni zmotoryzowani.

W sobotę straż pożarna wyjeżdżała do pożaru szopy przy ulicy Romera w Jeleniej Górze Sobieszowie, a wczoraj (niedziela 28.12) do podpalonego na ulicy Grunwaldzkiej śmietnika, sadzy w kominie, która paliła się w budynku mieszkalnym w Szklarskiej Porębie oraz Janowicach Wielkich.
Sporo kłopotu narobiła też strażakom awaria zaworu w kamienicy przy ulicy Zdrojowej w Szklarskiej Porębie. Woda zalała mieszkanie lokatorów, którzy wyjechali na święta. Funkcjonariusze PSP musieli wejść do środka po sforsowaniu drzwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group