Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5518
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: GOPR–owcy dzieciom sprawili frajdę!

Wtorek, 2 czerwca 2015, 8:18
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2015, 6:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: GOPR–owcy dzieciom sprawili frajdę!
Fot. Przemo
Karkonoska grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprosiła wczoraj (1.06) do swojej siedziby przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych i przedszkoli. Maluchy świetnie się bawiły, jednocześnie doceniając trud pracy ratowników.

Ścianka wspinaczkowa, pokaz detektorów lawinowych, sprzętu ratowniczego i ewakuacyjnego, a także zwiedzanie stacji z prelekcją oraz prezentacja pojazdów ratowniczych – to atrakcje, jakie dla najmłodszych jeleniogórzan przygotowali członkowie karkonoskiej grupy GOPR z okazji Dnia Dziecka. Zainteresowanie przybyłych gości wzbudził również pies ratowniczy.

- Pokazujemy rzeczywistą pracę ratownika, od ścianki wspinaczkowej, gdzie można spróbować jaka to trudna praca wspiąć się na skałę, na ścianę – po quady, skutery, samochody, detektory lawinowe, a także pracę psa ratowniczego przeszkolonego do poszukiwania osób zaginionych pod śniegiem, jak i na terenie otwartym – powiedział ratownik karkonoskiej grupy GOPR Jacek Falkenberg.

Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie stacji centralnej GOPR-u, a także prelekcja i prezentacja w salce wykładowej. - Jesteśmy zadowoleni, że tyle szkół i przedszkoli zadeklarowało swoje przyjście do naszej stacji – dodał J. Falkenberg.

Najbardziej podobało mi się jak się wspinałam – stwierdziła Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 8. - Byłam na wykładzie, gdzie mówili pod jakie numery dzwonić jak ktoś ma uraz – dodała Julka. - Nauczyłem się tego, żeby nie chodzić w góry jak jest zła pogoda – zapamiętał Kuba. - Jak coś się stanie w górach, to można zadzwonić na numer 985, to numer GOPR – powiedział Jan Kania z SP 8 dodając, że pierwszy raz się wspinał i bardzo mu się podobało.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group