Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 17 grudnia
Imieniny: Łukasza, Łazarza
Czytających: 16330
Zalogowanych: 112
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głosowisko szansą dla wokalnych talentów

Sobota, 9 maja 2009, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Głosowisko szansą dla wokalnych talentów
Fot. rylit
Ciekawy pomysł Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie: Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej, którego pierwsza odsłona miała miejsce w sali widowiskowej domu kultury w mieniony piątek. Impreza jest adresowana do zespołów wokalnych i solistów działających przy szkołach podstawowych i domach kultury z Dolnego Śląska.

Wczoraj przed jury, w którym zasiedli znani jeleniogórscy muzycy (Jerzy Sowa – jako przewodniczący, Ewelina Marciniak, Wojciech Jarociński oraz Łukasz Pietrzak), zaprezentowali się zespoły i soliści w dwóch kategoriach wiekowych: 9-12 lat i 13-16 lat.

Młodzi artyści mieli za zadanie konkursowe wykonać polskie piosenki z akompaniamentem. Każdy biorący udział mógł wykonać do trzech utworów. Niedopuszczalne było używanie podkładów typu playback i pokrewnych.
Po wysłuchaniu występu kilkunastu zespołów i solistów jurorzy stanęli przed sporym dylematem wyłonienia najlepszych młodych piosenkarzy.

Obrady były długie z uwagi na różnicę zdań jurorów. Po burzliwej dyskusji ogłosiło swój werdykt. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zdobyli: Agnieszka Sobuś wśród młodszych oraz Natalia Lis pośród starszych. W grupie młodszej nagrodzono zespół „Kolorowe Nutki”, a w kategorii 13-16 lat triumfowały „Szósteczki”.

Na zakończenie festiwalu członkowie jury zachęcili młodych wokalistów do dalszego śpiewania i uczestnictwa w konkursach i festiwalach, bo tylko taka działalność daje możliwość rozwoju artystycznego, oswojenia się ze sceną i podpatrywania lepszych. Druga edycja „Głosowiska” odbędzie się za rok.
Lista uczestników i wszystkich wyróżnionych znajduje się na stronie MDK „Muflon” .

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
1065
Pod domem/blokiem na parkingu
57%
W garażu
34%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
"Bardzo dobra kawa" – Jarmark w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Kto bierze pieniądze za spotkanie ze Sławoszem?
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Inwestycje
Odnowione lokale socjalne. Czy przetrwają?
 
112
Najechanie na tył w Krzaczynie
 
Jelenia Góra - KARR
Zapraszamy na koncert pt. „Hej, kolęda!”
 
Aktualności
Umowa podpisana – powiat przebuduje boisko
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group