Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6714
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Głosowanie na wnioski JBO unieważnione!

Wtorek, 28 lutego 2017, 11:14
Aktualizacja: Czwartek, 2 marca 2017, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Głosowanie na wnioski JBO unieważnione!
Fot. Przemek Kaczałko
Głosowanie na wnioski do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego zostało unieważnione. Wkrótce odbędzie się powtórne głosowanie. Powodem decyzji Urzędu Miasta są prawdopodobne fałszerstwa przy głosowaniu.

Władze miasta poinformowały dzisiaj (28.02) na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że w wyniku możliwych nadużyć postanowiono unieważnić wszystkie głosy oddane w dniach 20-27.02 na wnioski do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Od kilku dni zaczęły do nas napływać sygnały – z początku pojedyncze, a teraz coraz większa ich liczba, że są osoby, które próbując oddać swój głos na JBO otrzymują komunikat, że głos został już oddany – powiedział prezydent Marcin Zawiła. - Skala zjawiska jest bardzo duża. Zamiast święta demokracji bezpośredniej, aktywności ludzkiej górę biorą cwaniacy – podkreślił włodarz miasta. - W tej chwili jestem zły, wściekły i mocno rozczarowany na cwaniaków – dodał M. Zawiła nie odpowiadając na pytanie czy bierze pod uwagę rezygnację w przyszłym roku z Budżetu Obywatelskiego.

Powtórne głosowanie będzie możliwe tym razem od północy 6 marca do północy 12 marca. Tym razem oprócz danych z numerem PESEL włącznie, trzeba będzie podać również numer telefonu, na który przyjdzie kod – ten następnie trzeba będzie wprowadzić, aby zakończyć procedurę głosowania.

W pierwszym terminie oddano około 16 tysięcy głosów – dla porównania w 2016 roku było to ok. 5 tysięcy. - Osoby, które nie posiadają telefonów komórkowych czy komputerów, będą mogły przyjść zagłosować do Urzędu Miasta – na Placu Ratuszowym (na parterze) oraz w Punkcie Obsługi Mieszkańca.

Jednocześnie przedstawiciele Urzędu Miasta proszą, aby osoby, które spotkały się z podobną sytuacją (chciały zagłosować, a system informował, że z danego numeru PESEL głos już oddano) – zgłosiły się do urzędu lub na policję, bowiem organy ścigania zostały poinformowane o zjawisku.

Wyniki mają zostać podane do publicznej wiadomości do 17 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group