Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1700
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głosem podbijają serca

Wiadomości: REGION
Środa, 5 sierpnia 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Ania
Fot. Ania
Wokaliści, którzy uczestniczą w Młodzieżowym Festiwalu Operowym w Karkonoszach, kolejny raz zachwycili publiczność. Wczoraj dostali zasłużone brawa za wykonanie muzyki klasycznej w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach.

Studenci z Czech, Rosji, Estonii, Białorusi, Chin i Polski udowodnili, że są niezwykle utalentowani. Ich występ zakończył się bisem, o który głośnymi brawami, prosiła publiczność. Wysłuchała ona muzyki Schuberta i Mozarta.
– Warto zwrócić uwagę na młodych śpiewaków, bo oni w przyszłości na pewno osiągną wyżyny kariery muzycznej – podkreśla Małgorzata Mierczak, organizatorka festiwalu.

Niespodziankę dla parafian z Mysłakowic uczynili także ksiądz wikariusz, Jarosław Górecki oraz młody organista Jacek Chorągwicki. Wystąpili wspólnie z uczestnikami Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych, na które również uczęszczali.

Był to już przedostatni koncert z cyklu Soliści Europy w Krainie Ducha Gór. Osoby, które nie wysłuchały żadnego, mogą nadrobić tą stratę w najbliższą niedzielę. Młodzi muzycy wystąpią wówczas w Pałacu Bukowiec. Występ rozpocznie się o godzinie 20:30. Będzie to „Muzyczna Podróż po Europie”, w ramach której wysłuchamy rosyjskiej i włoskiej muzyki operowej oraz innych przebojów muzyki popularnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ciekawska 5-08-2009 9:41
W Szkole Podstawowej w Mysłakowicach? Przecież są wakacje!!! A-ha, może na czas występu wynajęli salę.
kedaR 5-08-2009 12:23
Super, super :D Śmiało można powiedzieć, że nie tylko głosem podbijają serca.. hehe ;] A wstęp na tę imprezę jest płatny?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group