Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6448
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głodnych nasycili dobrami… U świętych Erazma i Pankracego

Sobota, 24 grudnia 2011, 13:23
Aktualizacja: Niedziela, 25 grudnia 2011, 9:31
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Głodnych nasycili dobrami… U świętych Erazma i Pankracego
Fot. RED
– Niech Boże Narodzenie przedłuży się Wam na cały rok – życzył skupionym wokół wigilijnego stołu ksiądz Bogdan Żygadło, dziekan jeleniogórski. W Domu Katechetycznym parafii św. św. Erazma i Pankracego potrzebujących zaproszono na przedświąteczny obiad, przed którym wszyscy podzielili się ze sobą opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Wigilijny posiłek to wspólny pomysł Karkonoskiego Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego i wspomnianej parafii. Dziś w południe w sali nr 5 Domu Katechetycznego zebrali się ci, którzy przyjęli zaproszenie. – Cieszę się, że są wśród nas zarówno najmłodsi, jak i ludzie w sile wieku, a także osoby starsze – powiedział do zebranych ks. Bogdan Żygadło. – Dziś mamy dzień szczególny, w którym człowiek bardzo potrzebuje, by bliźni się nad nim nachylił – dodał.

Na wigilijny obiad przyszli nie tylko ludzie ubodzy, lecz także samotni oraz ci, którzy odczuwali potrzebę pobycia we wspólnocie parafialnej rodziny. O świąteczną atmosferę Narodzenia Pańskiego zadbała Schola Parafialna pod kierunkiem Bernarda Stankiewicza, która zaśpiewała kolędy. Ks. Bogdan Żygadło odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Chrystusa. Zgromadzeni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Nie zabrakło łez wzruszeń. Wielu wieczorem nie będzie miało z kim kultywować tej świątecznej tradycji. Do Erazma i Pankracego przyszli głodni nie tyle pokarmu, ile bliskości innych.

Wolontariusze Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – dzięki hojności parafian i gestowi ludzi dobrej woli – przygotowali posiłek. Był barszcz z uszkami, smażona ryba, ryba „po grecku”, sałatki i ciasta. W imieniu organizatorów dobroczyńcom podziękował ks. dziekan Bogdan Żygadło.
W tym roku miasto już po raz kolejny nie zorganizowało wigilijnego posiłku dla potrzebujących, jak było to w zwyczaju do 2009 roku. Spotkanie u św. Erazma i Pankracego było więc okazją nie tylko do nasycenia się, lecz także do wspólnego kolędowania i rozmowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group