Czytających: 14845

Jelenia Góra: Gładkie zwycięstwo nad Obrą

Sobota, 6 lutego 2021, 22:01
Aktualizacja: 22:12
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra nie mieli większych problemów z pokonaniem Obry Kościan. W sobotnim spotkaniu 19. kolejki II ligi (gr. D) ekipa Rafała Niesobskiego już w pierwszej kwarcie postawiła poprzeczkę niezwykle wysoko, wygrywając tę część gry 33:6.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od seryjnie zdobywanych punktów przez gospodarzy - w 3. minucie było 12:0, a od stanu 19:6 do końca pierwszej odsłony punktowali wyłącznie miejscowi i po 10 minutach było 33:6. W połowie drugiej kwarty było już 41:12 i dopiero wtedy przyjezdni poprawili skuteczność, co przełożyło się na wynik do przerwy 49:26. Po zmianie stron nieznacznie wzrosła przewaga Sudetów i na decydującą kwartę oba zespoły wchodziły przy stanie 70:45. W 36. minucie gospodarze prowadzili już 84:52, więc trener Niesobski na parkiet wpuścił 5 młodzieżowców, a to pozwoliło rywalom na zmniejszenie rozmiarów porażki. Ostatecznie Sudety wygrały 90:68 i z dorobkiem 10 zwycięstw oraz 8 porażek zajmują 6. miejsce. W następnej kolejce ekipa z Jeleniej Góry wybierze się do Żar.

KS Sudety Jelenia Góra - BC Obra Kościan 90:68 (33:6, 16:20, 21:19, 20:23)

Sudety: Ł. Niesobski 19, R. Niesobski 15, Minciel 14 (10 zbiórek), Walaszek 13, Wilusz 12 (14 zbiórek), Jyż 8, Ostrowski 5, Szandurski 4, T. Olejniczak, Tymiński, Strzemecki, Król.
Obra: Hebdzyński 15, Ciążkowski 12, Adamczak 9, Kaczmarek 8, Konieczny 7, Rybakowski 6, Kiszka 5, Klimaszewski 4, Stróżyński 2, Wieczorek.