Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 6071
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjaliści z całego regionu zainteresowani są dalszą nauką w Piechowicach

Wiadomości: Region
Piątek, 19 kwietnia 2013, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 20 kwietnia 2013, 8:18
Autor: Mea
Fot. Mea
– Przyjechałem razem z tatą z Kamiennej Góry, bo zainteresowała mnie oferta klasy policyjnej – mówił Michał Wąs. Dzień Otwarty w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Piechowicach zainteresował wielu gimnazjalistów. Furorę robiły profile: policyjny i ratownictwa medycznego.

Młodzież była wczoraj (18.04) witana przez wielką maskotkę policyjnego lwa. - Odwiedziła nas spora grupa gimnazjalistów, bo ok. 100 z Sobieszowa, Jeleniej Góry, Mysłakowic, Łomnicy, Marciszowa, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego a nawet z Kamiennej Góry. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewcząt cieszyła się klasa policyjna i ratownictwo medyczne. Pytano również o kierunki techniczne: elektryk i informatyk - powiedziała Dorota Sobczyńska, dyrektorka ZSTiL w Piechowicach.

Uczniowie zwiedzili szkołę, zapoznali się z zasobami pracowni technicznych, mieli również okazję zobaczyć ćwiczenia z samoobrony i technik interwencyjnych.

- Przyjechałem razem z tatą z Kamiennej Góry, bo zainteresowała mnie oferta klasy policyjnej. Widziałem zajęcia z samoobrony, które prowadził policjant, pytałem o atmosferę w szkole. Zadziwiło mnie, że tak wiele dziewczyn chodziło w mundurach. Podobno jest fajnie, więc możliwe, że tu właśnie będę kontynuował naukę – powiedział Michał Wąs z Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze. - Chciałbym, by mój syn pracował w służbach mundurowych, a jeśli już na etapie liceum może poszerzać swoją wiedzę w tym kierunku, to będę go wspierał – mówił Grzegorz Wąs, tata Grzegorza.

Obecnie w klasach o profilu policyjnym uczy się tu ok. 80 osób. – Chcę być policjantką i pracować w wydziale kryminalnym. Mamy podstawy edukacji policyjnej, bezpieczeństwa, samoobronę, a sądzę, że z egzaminem kondycyjnym do szkoły policyjnej nie będę miała problemu. Zajęcia te przygotują mnie również z wiedzy teoretycznej do testu. Nauczyciele są bardzo fajni, starają się, by jak najlepiej nam przekazać wiedzę – podkreślała Wiktoria Michalik z I klasy policyjnej.

- Będąc jeszcze gimnazjalistką przyszłam tu na dzień otwarty. Wszyscy mnie miło przywitali, zobaczyłam jak fajnie jest w klasie policyjnej. Zafascynowały mnie zajęcia z samoobrony i wtedy podjęłam decyzję, że chcę tu się dalej uczyć. Cieszę się, że w tym roku to ja mogę zachęcać gimnazjalistów do nauki w naszej szkole - zaznaczyła Roksana Wiśniewska z tej samej klasy.

W 3-letnim Liceum Ogólnokształcącym zostanie utworzona już trzeci rok z rzędu klasa policyjna. - W programie dla tej klasy są obozy zimowe i letnie sportowo-kondycyjne, podczas których oprócz nauki jazdy na nartach, czy pływania są zajęcia ogólno-policyjne. Uczniowie otrzymali też zaświadczenia o ukończeniu kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej klasie na takich wyjazdach uczniowie mają szkolenie strzeleckie – mówiła Dorota Sobczyńska.

Nowością będzie klasa o profilu ratownictwo medyczne. – W ramach tego profilu również planowane są obozy, podczas których młodzież będzie się szkolić z ratownictwa górskiego i wodnego. W drugich klasach obu profili będą wprowadzone zajęcia z języka migowego, co też jest nowe – dodała dyrektorka.
Natomiast w 4-letnim Technikum młodzież będzie mogła kształcić się w zawodach: technik informatyk, technik elektryk oraz technik mechatronik, a w 3-letniej Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodach: elektromechanik oraz elektryk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 19-04-2013 8:50
Produkcja bezrobotnych. Nie ma jakiegokolwiek znaczenia czy skończy ogólniak, Prawo na UW, czy cokolwiek innego przy postępowaniu rekrutacyjnym.
~ 19-04-2013 9:23
Dobrze że mają gdzie się uczyć i mogą robić to z pasją.A czy dostaną pracę czas pokaże, jeśli nie tutaj to w innym mieście.
~anty system 19-04-2013 9:28
produkuja konfitury
~barbarus 19-04-2013 9:30
Piechowice, no to na pewno jest atut w życiorysie? Jak pracodawcy wytłumaczyć gdzie to jest?
~ 19-04-2013 9:36
Przecież młodzież po gimnazjum nie będzie siedzieć w domu bez szkoły myśląc ,że tak czy siak jest bezrobocie ,bo to chore.Niech się uczą i niech im to przynosi wiele radości A wy dorośli przestańcie marudzić ruszcie tyłki i poprawiacie warunki w Polsce Bo nikt za Was tego nie zrobi. Zamiast siedzieć to ruszcie do BOJU,miejcie pomysły na siebie i powalczcie o lepszą Polskę.Siedzeniem nic nie zdziałacie
rymcycymcy 19-04-2013 9:45
Śledczy przebrali się za policyjne maskotki i ...spenetrowali środowisko ! :)
~roxiZSTiL 19-04-2013 11:53
W szkole jest bardzo fajnie , jest miła atmosfera . Kadra nauczycielska również jest bardzo uprzejma :) Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej szkoły i osobiście bardzo ją polecam i zachęcam ! pozdrawiam ; 3
~ 19-04-2013 12:03
Ludzie - najważniejsze to, żeby młodzież się chciała uczyć i żeby chętnie do szkoły chodziła. Profilowane klasy dają możliwość przemycenia frajdy do rzeczywistości niekoniecznie fascynującej dla każdego matemy, polskiego itp. Na zasadzie "bo i tak bezrobocie, bo gdzie są Piechowice" to najlepiej się do trumny od razu położyć i na śmierć czekać.
~ 19-04-2013 17:33
Zgadzam się ,u nas w Jeleniej to marudy zostały chyba tylko bo reszta wyjechała.Zamiast młodzież zachęcać to marudzą i zniechęcają.Wstyd normalnie
~eloelo 19-04-2013 17:46
to nie ma znaczenia jaki profil się skończy w liceum, ważny jest wynik z egzaminu bo to on otwiera drzwi uczelni a profil taki czy siaki ma tylko przyciągnąć uczniów i dać pracę nauczycielom i innym.
~belfer 19-04-2013 18:19
Po każdym ogólniaku można iść na policjanta, większej bujdy nie czytałem. Szkoły ponadgimnazjalne oszukują uczniów z tymi profilami, mogą być tylko rozszerzone przedmioty.
~nauczyciel 19-04-2013 19:13
A gdzie masz napisane, że po innym ogólniaku nie można "iść" na policjanta ? Nikt nikogo nie oszukuje. Który fragment tekstu okazał się zbyt trudny w zrozumieniu ?
~;) 19-04-2013 23:02
Cieszy to że dzieciaki chcą się u nas uczyć-brawo ;)
~czad 20-04-2013 16:52
No to na koniec ciekawostka na świadectwie słowa nie będzie że taki profil ktoś ukończył, bo nie ma czegoś takiego jak ogólniak profilowany i co panie nauczyciel prawda to czy fałsz ? Pisz pan po prostu że jest rozszerzony program PO albo innego przedmiotu z ramowego planu nauczania. A zabawy w wojsko czy policję w czasie wakacji nazywały się kiedyś harcerskimi obozami.
~nauczyciel 20-04-2013 21:44
Oczywiście, że na świadectwie nie będzie informacji, że to klasa policyjna. Świadectwo będzie takie samo jak z każdego innego Liceum ogólnokształcącego +dodatkowo przedmioty takie jak bezpieczeństwo, samoobrona, musztra itp. Czyli z jednej strony niby zwykłe LO, ale jednak nie do końca.
~uczeńZSTiL 21-04-2013 15:06
ludzie wypowiadacie się a nie wiecie. chodzę po pierwszej klasy w ZSTiL i nie narzekam. mamy wspaniałych nauczycieli. atmosfera też jest fajna. jest nas mało uczniów w szkole więc każdy każdego zna i do każdego można zwrócić się o pomoc. nauczyciele są bardzo ugodowi. a zajęcia z policjantami są czystą przyjemnością. obozy są cudowne. tak więc jeżeli nie wiecie jak jest to się nie odzywajcie. i SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NAS : )
~nauczyciel 21-04-2013 22:38
Miło słyszeć takie słowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group