Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7620
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gimnazjaliści z całego regionu zainteresowani są dalszą nauką w Piechowicach

Piątek, 19 kwietnia 2013, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 20 kwietnia 2013, 8:18
Autor: Mea
Region: Gimnazjaliści z całego regionu zainteresowani są dalszą nauką w Piechowicach
Fot. Mea
– Przyjechałem razem z tatą z Kamiennej Góry, bo zainteresowała mnie oferta klasy policyjnej – mówił Michał Wąs. Dzień Otwarty w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Piechowicach zainteresował wielu gimnazjalistów. Furorę robiły profile: policyjny i ratownictwa medycznego.

Młodzież była wczoraj (18.04) witana przez wielką maskotkę policyjnego lwa. - Odwiedziła nas spora grupa gimnazjalistów, bo ok. 100 z Sobieszowa, Jeleniej Góry, Mysłakowic, Łomnicy, Marciszowa, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego a nawet z Kamiennej Góry. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewcząt cieszyła się klasa policyjna i ratownictwo medyczne. Pytano również o kierunki techniczne: elektryk i informatyk - powiedziała Dorota Sobczyńska, dyrektorka ZSTiL w Piechowicach.

Uczniowie zwiedzili szkołę, zapoznali się z zasobami pracowni technicznych, mieli również okazję zobaczyć ćwiczenia z samoobrony i technik interwencyjnych.

- Przyjechałem razem z tatą z Kamiennej Góry, bo zainteresowała mnie oferta klasy policyjnej. Widziałem zajęcia z samoobrony, które prowadził policjant, pytałem o atmosferę w szkole. Zadziwiło mnie, że tak wiele dziewczyn chodziło w mundurach. Podobno jest fajnie, więc możliwe, że tu właśnie będę kontynuował naukę – powiedział Michał Wąs z Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze. - Chciałbym, by mój syn pracował w służbach mundurowych, a jeśli już na etapie liceum może poszerzać swoją wiedzę w tym kierunku, to będę go wspierał – mówił Grzegorz Wąs, tata Grzegorza.

Obecnie w klasach o profilu policyjnym uczy się tu ok. 80 osób. – Chcę być policjantką i pracować w wydziale kryminalnym. Mamy podstawy edukacji policyjnej, bezpieczeństwa, samoobronę, a sądzę, że z egzaminem kondycyjnym do szkoły policyjnej nie będę miała problemu. Zajęcia te przygotują mnie również z wiedzy teoretycznej do testu. Nauczyciele są bardzo fajni, starają się, by jak najlepiej nam przekazać wiedzę – podkreślała Wiktoria Michalik z I klasy policyjnej.

- Będąc jeszcze gimnazjalistką przyszłam tu na dzień otwarty. Wszyscy mnie miło przywitali, zobaczyłam jak fajnie jest w klasie policyjnej. Zafascynowały mnie zajęcia z samoobrony i wtedy podjęłam decyzję, że chcę tu się dalej uczyć. Cieszę się, że w tym roku to ja mogę zachęcać gimnazjalistów do nauki w naszej szkole - zaznaczyła Roksana Wiśniewska z tej samej klasy.

W 3-letnim Liceum Ogólnokształcącym zostanie utworzona już trzeci rok z rzędu klasa policyjna. - W programie dla tej klasy są obozy zimowe i letnie sportowo-kondycyjne, podczas których oprócz nauki jazdy na nartach, czy pływania są zajęcia ogólno-policyjne. Uczniowie otrzymali też zaświadczenia o ukończeniu kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej klasie na takich wyjazdach uczniowie mają szkolenie strzeleckie – mówiła Dorota Sobczyńska.

Nowością będzie klasa o profilu ratownictwo medyczne. – W ramach tego profilu również planowane są obozy, podczas których młodzież będzie się szkolić z ratownictwa górskiego i wodnego. W drugich klasach obu profili będą wprowadzone zajęcia z języka migowego, co też jest nowe – dodała dyrektorka.
Natomiast w 4-letnim Technikum młodzież będzie mogła kształcić się w zawodach: technik informatyk, technik elektryk oraz technik mechatronik, a w 3-letniej Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodach: elektromechanik oraz elektryk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group