Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6401
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gest dla Haiti. Uczniowie pomogli ofiarom kataklizmu

Piątek, 18 marca 2011, 14:36
Aktualizacja: Sobota, 19 marca 2011, 18:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gest dla Haiti. Uczniowie pomogli ofiarom kataklizmu
Fot. TEJO
Gimnazjaliści i licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zebrali się po pięć złotych i wysłuchali dziś okolicznościowego koncertu talentów dedykowanego potrzebującym dzieciom na wyspie, którą przed kilkoma miesiącami dotknęło trzęsienie ziemi.

– Wprawdzie od tamtej tragedii w Haiti minęło już sporo czasu, ten kraj wciąż potrzebuje wsparcia. Jakby było mało nieszczęść, paraliżujące wieści dotarły z Japonii, gdzie naród także walczy ze skutkami kataklizmów – powiedział Grzegorz Lustyk, zastępca dyrektora ZSO nr 1, otwierając koncert, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc młodym Haitańczykom.

Młodzież z ZSO nr 1 pokazała nie tylko szczodre serca, lecz także przy okazji pochwaliła się swoimi talentami muzycznymi. Wystąpili czołowi „żeromscy” wokaliści: Dorota Malczewska, Michał Klementowski, Jakub Kopaniecki i Michał Piasecki. Na fortepianie zagrał Jakub Walicki, a cudownym brzmieniem gitary klasycznej oczarował słuchaczy Wojciech Obarzanek. Nieco mocniejsze „uderzenie” zafundował publiczności na gitarze elektrycznej Robert Wiski. Zagrał także zespół rockowy. Tłem muzyki była prezentacja multimedialna ukazująca zniszczenia w Haiti, a także skutki pomocy niesionej przez Fundację Polska-Haiti.

Przygotowania do koncertu charytatywnego na rzecz młodych Haitańczyków zaczęły się dużo wcześniej. Już po samym trzęsieniu ziemi szkolnemu kołu Caritas udało się zebrać ponad 900 złotych ze spontanicznie zorganizowanego kiermaszu ciast – mówi pani Małgorzata Bak, opiekunka koła i nauczycielka ZSO nr 1. Grzegorz Lustyk wyraził wdzięczność samorządowi za organizację koncertu, a podziękowania szczególne skierował do Zuzanny Bućko, uczennicy która w ramach działalności w Amnesty International, przyczyniła się do zaistnienia wydarzenia. Można być pewnym, że młodzież z „Żeroma” choćby symbolicznie o Japończykach cierpiących z powodu kataklizmów także pamiętać będzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group