Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4721
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Geopark już otwarty

Sobota, 12 maja 2018, 7:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2018, 6:37
Autor: Paweł Guszała
Region: Geopark już otwarty
Fot. Paweł Guszała
Po zimowej przerwie znów można zwiedzać ścieżki turystyczno – dydaktyczne Geoparku „Śladami dawnego górnictwa kruszców” na terenie Gminy Mirsk. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Od 1 maja na terenie gminy Mirsk ponownie udostępnione zostały dwa miejsca: wieża widokowa przy ulicy Wodnej oraz podziemne ścieżki Geoparku w Krobicy. Zwiedzający mogą korzystać z nich bezpłatnie w każdą sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do 18:00, a w lipcu i sierpniu także w czwartki i piątki w tych samych godzinach.

Geopark to 350-metrowy odcinek tras podziemnych, wytyczonych tropem dawnych górników rud cyny, którzy wydobywali tu cenne kruszce setki lat temu. Ścieżka rozpoczyna się od podziemnej trasy turystycznej, Kopalni św. Jana w Krobicy. Stworzona została w oparciu o dwa wyrobiska górnicze: XVIII w. sztolnię św. Leopolda oraz XVI w. sztolnię św. Jana. Można tam obejrzeć dobrze zachowane wyrobiska eksploatacyjne, dowiedzieć się o metodach pracy górników, poznać budowę warstw skalnych, a co najważniejsze poczuć klimat dawnych sztolni.

Ze względów bezpieczeństwa każde wejście do podziemi odbywa się z wykwalifikowanym przewodnikiem, dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że dzięki niemu można również dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego miejsca. Obiekt jest udostępniony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 10- tego roku życia.

Ostatnie wejście do podziemi odbywa się o godzinie 17:00. Warto zaznaczyć, że Geopark to także naziemne ścieżki turystyczno - dydaktyczne, do przejścia jest 8 kilometrów tras przez pobliskie miejscowości: Gierczyn i Przecznicę. Z nich można korzystać przez cały rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group