Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7613
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gdy pomaga coś co nie powinno – efekt placebo (+homeopatia)

Wiadomości: Polska
Czwartek, 27 lipca 2017, 22:29
Aktualizacja: Środa, 2 sierpnia 2017, 12:19
Autor: MT
Co ma począć naukowiec, kiedy w czasie badań okazuje się, że grupa kontrolna jego badań, przyjmująca pigułki z mąką zdrowieje w podobnym tempie, co grupa przyjmująca lek. Na pewno się nie dziwić – bo doświadcza dobrze znanego zjawiska. Efektu placebo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~AD966 27-07-2017 23:10
Najbardziej znanym placebo to są zdrowaśki, zamawianie mszy intencyjnej,całowanie relikwii pielgrzymki do miejsc objawień.
~ 29-07-2017 13:52
Największych zbrodni dopuścili się ateiści. Ateizm był obowiązującą doktryną w krajach komunistycznych, takich jak ZSRR, Albania, Chińska Republika Ludowa, Korea Północna, Kambodża, Mongolia i Kuba.
~AD966 29-07-2017 16:31
Aleś ty durak!! To był wypaczony komunizm pochodny religii katolickiej. Najwięcej zbrodni i ofiar na swoim koncie ma kościół watykański ,Indianie ,Aborygeni, Prusowie ,cała Europa ,zbrodni na dzieciach/ostatnia wiadomość z Australii kardynal bliski JPII/ .Ostatnio tatko rydzyk wycofał sprzedaż relikwii.
~Żle postawiona teza 29-07-2017 17:48
Matematyka to królowa nauk, jest nawet tam gdzie jej się nie spostrzega. Autor MT w tytule już popełnia błąd.Zasadniczy.Jeżeli żle jest postawiona teza, to cały wywód dalszy jest do du.y. Wiadomo przecież,że większość chorób związana jest z czynnikiem psychicznym. Znane są przypadki paraliżu,którego nie powinno być bo od strony neurologicznej jest ok, ale istnieje.Jeżeli w istnieniu choroby czynniki natury psychicznej mają jakiś wpływ ,placebo właśnie pomaga. Chore jest wrzucanie homeopatii do jednego worka z placebo.Homeopatia nie oddziałuje jak placebo. Jest to inny mechanizm działania. Może jeszcze tak wrzucić akupunkturę do tego worka ? Może zanim się bzdety popełni ,coś poczytać ,sięgnąć do naukowych publikacji ?
~ 29-07-2017 17:58
Niedawno odbyło się w Poznaniu sympozjum międzynarodowe pod tytułem „Pola elektromagnetyczne oraz zjawiska kwantowe w systemach biologicznych”(t. Ponieważ sympozjum odbywało się po angielsku, jego oficjalny tytuł brzmiał: Electromagnetic fields and Quantum phenomena in the Biological Systems. " Trochę to wyjaśnia istotę zjawiska.
~ 29-07-2017 18:52
AD 966, ty jesteś nie tylko " durny durak ", ale jeszcze chory na KK, bo tobie KK się ze wszystkim kojarzy. Jak ci placebo nie pomaga , to wróć do zaordynowanych ci psychotropów. I bierz je regularnie, bo bredzisz, jak w malignie.
~gość 29-07-2017 20:00
Placebo działa chciaż nie wiadomo jak. Homeopatia ma taką skuteczność jak placebo. Można więc uznać, że nie działa a jedynie bazuje na efekcie placebo. Zasada działania leków homeopatycznych jest magią bo na przykład dlaczego wątroba kaczki miała by zwalczać grypę? Do tego ilość zawartej w leku wątroby jest zbyt mała aby mieć wpływ na organizm. Twórca homeopatii twierdził, że otrzymał wiedze o homeopatii od istot nadprzyrodzonych co potwierdza, że jest to magia. Jeśli zasada działania leków homeopatycznch jest właściwa to może sposób ich wytwarzania na skale przemysłową nie służy magii.
~do gościa 30-07-2017 11:26
Gościu , kacza wątroba , mogłaby zwalczać np. grypę. Ale logistyka przedsięwzięcia jest trudna. Ptaszysko musiałoby wcześniej być zainfekowane ludzką grypą, aby wytworzyć przeciwciała.Mogłyby być one użyte jako lek na chorobę, ale.. Wirus grypy.jest wrednolem,szybko mutuje. Jak wiekszośc wirusów,zresztą.Po wymaganych badaniach klinicznych po tym wirusie zapewne nie ma już śladu.Wątroba jest silnie ukrwiona, zapewne byłoby dużo przeciwciał w niej.Czyli jesteśmy zawsze za grypą.Pomysł przeciwciał zwierzęcych wykorzystał Janner, ten od szczep. na czarną ospę.Prowadził badania na ludziach. Wtedy to było dozwolone,dziś naganne( choć nie wiadomo,czy tak naprawdę się tego nie robi).Każdy organ zwierzęcia jakiegoś, może być jakoś wykorzystany. Dlaczego nie wątroba kacza.Chyba,że polityka...
~do gościa 30-07-2017 11:36
Chyba spotkałeś się z tym,że organizm ludzki po szczepieniach, niektorych,zyskuje odporność na całe życie. Komórki mają "pamięć". Czasem celowo przypomina się org. reakcję na choroby np. grużlicę. Komórki mają też pamięć gatunkową na trucizny. Na tym bazuje homeopatia.Leki h. mają nazwijmy to cień ( energię subtelną/nadsubtelną/ trucizny. Np. arszeniku.Metodami lab. nie oznaczysz trucizny,bo jest tak rozcieńczona. Ale organizm rozpoznaje wroga. zaczyna tworzyć przeciwciała. Ten "stan wojenny" organizmu, h. wykorzystują do walki z chorobą. Rolą homeopaty /najlepiej, lekarza/jest właśćiwe dobranie trucizny do choroby.Czy uwierzysz,że długo/jedynym skutecznym/ lekiem na choroby wener. był arszenik ?Leczenie homeopatyczne dużo się rózni od trad.
~do gościa 30-07-2017 11:59
Kiedy chodziłam z dziećmi do lekarza,żadnego z nich nie obchodziło ,poza wart. temp. nic, zaglądali w gardło, osłuchali i antybiotyk. Jeden,drugi, szósty.Potem dziecko chorowało na co innego, jako powikłanie po kuracji antyb. Ale angina padła.Homeopata / w moim przyp. był to LEKARZ/, oprócz lekarskich/typowych/oględzin,nietypowe pytania i oględziny :skory,języka, pytania o mocz i kał, jakość wydzielin z nosa i gardła, przebiegu temp. itp..Zastosował " magiczne" granulki( czyli dobrał truciznę do choroby) i problem angin znikł( duże migdałki pozostały a miały iść pod nóż, a dzieci to już dorośli). Na skalę przemysłową leki hom. produkowane są we Francji. Tam to jest NORMALNE leczenie, u nas to magia ,wiadomo, KRK tak uważaTylko dlaczego księża kat. używ. wahadełek?A aspiryna nie magia ?
~do gościa 30-07-2017 12:12
W aptece nawet u nas możesz dostać granulki homeop. Nie są tanie i nie są drogie. Jak nie masz wiedzy homeopat. a przeczytasz " na przeziębienie" i sobie je podasz ,to zadziałać ci może tak jak placebo. Czyli albo zadziała, albo nie zadziała.U mojego dziecka antybiotyki zadziałały jak placebo. Tym razem 6 razy padło na nie. Zdarza się. Tysiącom ludzi pomogły ( antyb).Leczenie h. jest bardzo indywidualne, moze to jest problemem z uznaniem leków h. za leki ?
~gość 30-07-2017 17:05
Kupując lek konwencjonalny masz pewność, że nastąpi określony efekt. W przypadku leku homeopatycznego nie wiesz czy w ogóle zadziała. Wyobraź sobie, że nie masz pojęcia czym o homeopatii. Idziesz pełna ufności do apteki. Farmaceutka proponuje ci zakup leku homeopatycznego, dodaje, że ma również inny, co prawda droższy. ale skuteczniejszy lek homeo. Kupujesz ten droższy i zadowolona wracasz do domu. Tu pojawiają się wątpliwości czy w aptece powinni w taki sposób zarabiać na nieświadomych osobach sprzedając czary mary? Co innego gdy świadomie korzysta się z usług szamana a co innego jak robią to lekarze i farmaceuci.
~AD966 31-07-2017 9:21
Czy wczorajsze święcenie /popkropek/ samochodów w Krzeszowie to nie placebo na wszelki wypadek jak mózg przestaje działać?
~do gościa 31-07-2017 9:55
Nadal stawiasz błędną tezę. zatem wynik też błędny.Lek h dobiera wylącznie homeopata. Tak jak lek konwencjonalny każdy inny lekarz.Inaczej masz dwa wyścia zadziała lub nie.Zawsze masz dwa wyjścia, skorzystać z terapii lub nie. Moje dzieci skorzystały, od tamteho momentu zero antybiotyku,bez operacji, bez angin. Widać organizm nauczył się walczyć z chorobami.I nigdy tak czy siak nie masz pewności czy lek nawet konwencjonalny zadziała.
~ 31-07-2017 14:17
AD966 , przypominam o psychotropach, bo nadal KK cię " prześladuje ".
~ 31-07-2017 15:06
AD966 , przypominam o psychotropach, bo nadal KK cię " prześladuje ".
~@9:55 31-07-2017 15:35
Niepotrzebnie ignorujesz wyniki badań. Pokazują one, że skuteczność leków homeo nie różni się od placebo. Albo teoria Hahnemanna (przekazana mu, według niego, przez istoty nadprzyrodzone) jest błędna albo sposób wytwarzania niewłaściwy. Twoje dzieci wyzdrowiały bez antybiotyków. Podczas choroby brały leki homeopatyczne. Niestety nie jest to dowód na ich skuteczność. Ja nie neguje, że magia może działać tylko mam wątpliwości czy lekarze i aptekarze powinni na niej zarabiać.
~AD966 31-07-2017 17:39
vektraneciu 82 biere.szkaplerz na plecy ,medalik św.zoski pod język ,na kolana klęcznik tak dogóry nogami, na pamięć wypominki na cmentarzu, od piorunów palę gromnicę jestem nowoczesny latarkę LED, na liszaje pleban kropi kropidłem, ależ wesoły jest tfuj kościół.Poganie byli lepiej zintegrowani z Bogiem ,człowiek ,dusza ,Stwórca. O zapomniałem o kadzidle .
~ 31-07-2017 18:54
AD966 , przypominam o psychotropach, bo nadal KK cię " prześladuje " Znowu oszukujesz ? Nie wyrzucaj tabletek do kosza , do gardziołka proszę. Będę przypominał ! O której następna porcja ?
~AD966 31-07-2017 20:38
Te uwagi kieruj do jarozbaw !!
~ 31-07-2017 20:57
AD966, czy ty przypadkiem nie jesteś niedoszłym zakonnikiem lub księdzem, bo cały czas popisujesz się " realiami " życia kleru i ...jesteś pełen zawiści oraz nienawiści. Zupełnie, jak Stefek Niesiołowski, odrzucony przez PiS. Czyżbyś miał zbyt niskie IQ ? A może miałeś baaaaardzo złe skłonności do kolegów kleryków lub chłopców - ministrantów ?
~do 15.35 1-08-2017 14:05
Nie ignoruję. W internecie znajdziesz publikacje o wynikach"za". Czyli sytuacja profesory contra profesoory. Zupełnie jak w polskiej polityce. A ty wybieraj. W latach 60 wyprodukowano polimerową nić pończoszaną. Była niezwykle mocna, pończochy z niej byłyby praktycznie niezniszczalne. Przemysł pończoszany z niej nie skorzystał,łapiez,dlaczego ? Jeśli homeopatia załatwiłaby problem typowych przeziębień, to jak myślisz,jak farmaceuci by się mieli.? A jeszcze brak następstw pózniejszych ? Na co komu by było tyle chemii ?Twórca żył w 18 w. , wtedy modne były różne takie gadki "masońskie".Ale co zauważł to zauważył. Teraz wspólczesna chemia zwłaszcza kwantowa, może wyjaśnić. Tylko czy koncernom będzie to po nosie ?A chcesz magii ? To masz ją w kościele kat. Rzuć hasło: msze uzdrowicielskie.
~wszystko jest magią 2-08-2017 1:08
Popatrz na życie. Magia.Magia to energia. A wszystko jest energią.Energia lekarstwa konwencjonalnego najczęściej zwalcza patogeny i niestety,często uderza w leczony organizm. Szczepionki pobudzają siły obronne organizmu.Leki h. mają za zadanie pobudzić siły organizmu i szczęsliwie,że trucizny są rozpuszczone do granic niewykrywalności, nie uderzają w organizm. Ale często pacjent nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie homeopaty. Bo z reguły nikt nie patrzy na smargle,plwociny ,kał czy mocz.A homeopata dobiera skład leku w oparciu o sygnały ciała pacjenta.Choruję na nadciśnienie . Powtarzam leki. A od 3 lat u lekarza nikt mi ciśnienia nie zmierzył. Nawet nie pytają jakie mam.A lekarz dysponuje trucizny. Jakiś ułamek procenta ludzi umiera po tym leku lub ma powikłania.Kasa decyduje,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group