Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7522
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday

Piątek, 25 września 2020, 15:58
Aktualizacja: 15:58
Autor: ts
Polska: Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday
Fot. ts
Black Friday to tradycja o charakterze komercyjnym, która pojawiła się w Polsce klika lat temu, jednak zagościła już na stałe. Doskonale wpisuje się w klimat bożonarodzeniowych przygotowań. Jej idea to ogromne obniżki cenowe w sklepach, organizowane w jeden konkretny piątek w roku!

O co chodzi w Black Friday?
Black Friday to tradycja, która przywędrowała do nas zza oceanu. Choć kojarzona jest głównie ze Stanami Zjednoczonymi, zapoczątkowana została w Kanadzie. Obecnie gości w wielu krajach. Przypada na ostatni piątek listopada (dzień po obchodzonym w USA Święcie Dziękczynienia). Wówczas sprzedawcy organizują ogromne obniżki cen produktów ze swojej oferty, a dotyczy to zarówno sklepów stacjonarnych jak i internetowych. Taka forma zachęty wywołuje niemałe zainteresowanie klientów, a nawet prowadzi do istnego szału zakupów. W Black Friday parkingi obok galerii handlowych są zapełnione do ostatniego miejsca, a obsługa sklepów internetowych nie nadąża z realizacją zamówień. Sprzedawcy nie pozostają obojętni na tak wysoki popyt i często wydłużają trwanie promocji na cały weekend następujący po Black Friday, a nawet na poniedziałek lub do końca następnego tygodnia, organizując Cyber Monday (dotyczy to oferty online) czy właśnie Black Week.
Data Black Friday w danym roku jest z góry wiadoma, dlatego można się do niego przygotować.

Gazetki promocyjne, czyli przygotowania do Black Friday
Ponieważ rabaty cenowe w tym dniu obejmują wiele branż, nie sposób skorzystać ze wszystkich okazji. Warto wcześniej sprawdzić promocje na Black Friday. Gazetki reklamowe z wyprzedzeniem poinformują nas, na obniżki cen jakich produktów możemy liczyć. Pomoże nam to w przygotowaniu listy zakupów planowanych, ale także uzmysłowienie konieczności zakupu produktów, o których zapomnieliśmy, a będą potrzebne. W związku z tym, że Black Friday odbywa się około miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia, za pomocą gazetek promocyjnych zainspirujemy się w kwestiach zakupu: prezentów dla bliskich, dekoracji do domu w celu stworzenia świątecznego nastroju czy produktów spożywczych niezbędnych do przyrządzenia kolacji wigilijnej.
W jakich sferach możemy liczyć na największe korzyści płynące z polityki cenowej Black Friday?

Prezenty świąteczne
To jest taki rodzaj przygotowań, które szczególnie warto zrealizować z wyprzedzeniem. Zwłaszcza, gdy mamy liczną rodzinę, nie zostawiajmy zakupu podarunków na ostatnią chwilę - wtedy będzie czas na przygotowywanie jedzenia świątecznego, a temat prezentów warto mieć już do tego czasu załatwiony. Jeżeli mamy pomysł na to, co chcemy podarować bliskim, szukajmy w gazetkach, w którym sklepie będą promocje na te właśnie produkty. Jeżeli natomiast brak nam weny, to gazetki potraktujmy jako inspirację. Znajdziemy w nich oferty: zabawek, sprzętu elektronicznego, książek, płyt muzycznych, ubrań, kosmetyków i wielu innych.

Dekoracje i akcesoria do domu
Święta wiążą się ze specyficznym, magicznym klimatem. Aby go stworzyć, warto przyozdobić dom światełkami, pachnącym świeczkami czy plecionymi wiankami zawieszonymi na drzwiach. Być może trzeba zrobić remanent posiadanych ozdób choinkowych, aby nie okazało się, że w poprzednim roku stłukła nam się większość bombek, a nasze drzewko będzie świeciło pustkami.

Święta to też dobra okazja do uzupełnienia wyposażenia kuchennego, możemy wtedy bez wyrzutów sumienia zakupić nową brytfannę lub blachę do ciasta, bo przecież musimy sobie stworzyć komfortowe warunki do oddania się kulinarnej pasji tworzenia wykwintnych dań dla całej rodziny.
Warto porównać gazetki promocyjne różnych sklepów, bo być może ustrzelimy okazję cenową, która sprawi nam jeszcze większą satysfakcję.

Produkty spożywcze
Jeżeli komuś wydaje się, że w tej sferze Black Friday nie ma zastosowania, bo żywności nie warto kupować miesiąc przed świętami z uwagi na ryzyko zepsucia, bardzo się myli. Po pierwsze jest szereg produktów, które posiadają długą datę ważności, np. mąki, cukier, kawa, suszone owoce itp., które spokojnie przetrwają do świąt. A po drugie, kto powiedział, że pierogów czy krokietów nie można przygotować wcześniej i zamrozić, aby na Wigilię mieć gotowe?! Dlatego przegląd oferty gazetek promocyjnych docenią zwłaszcza zapracowani ludzie, którzy lubią planować swój czas.

Przyjemności dla siebie
Święta to czas, w którym skupiamy się głównie na rodzinie i bliskich - to dla nich kupujemy prezenty, przyrządzamy kolację i wykonujemy szereg innych czynności, aby Boże Narodzenie było czasem magicznym. Jednak nie zapominajmy o sobie! Być może od dawna marzyliśmy o nowych słuchawkach bezprzewodowych, zestawie ekskluzywnych kosmetyków czy kolejnej parze jeansów. Jest to świetna okazja, aby również sobie sprawić przyjemność, a do tego, jeżeli upolujemy promocję, korzyść będzie podwójna.

Zakupy w Black Friday to nieoceniona korzyść, bowiem w wielu sklepach tak duże promocje zarezerwowane są tylko na tę właśnie okazję. Porównajmy oferty cenowe produktów w gazetkach promocyjnych, aby z tego szaleństwa zakupów odnieść jak najwięcej korzyści.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
468
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group