Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5634
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Gastronom” rozwinął skrzydła w Warszawie

Wiadomości: JELENIA GÓRA/WARSZAWA
Sobota, 5 marca 2011, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum szkoły
Uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze wzięli udział w szkoleniach w Centrum Rozwoju Firm HoReCa przy Makro w Warszawie, które były nagrodą za konkurs „Zgotuj sobie sukces”.

Współpraca uczniów ZSLiU rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy zostali zaproszeni do udziału w ogólnopolskim konkursie gastronomicznym „Zgotuj sobie sukces”. Przeszli z powodzeniem przez eliminacje, półfinał, zakwalifikowali się do finału, jako jedyni na Dolnym Śląsku. Nagrodą za udział w konkursie była możliwość uczestniczenia w szkoleniach, które odbywały się w Warszawie.

Trzynastu uczniów klasy czwartej wraz z wychowawczynią i nauczycielką zajęć praktycznych Elżbietą Owczarek uczestniczyło w tych trzydniowych szkoleniach. – Zdobyliśmy tam dyplomy uczestnictwa: szkolenia barmańskiego I i II stopnia w Profesjonalnym Cocktail Barze, szkolenia we wzorowej kuchni gastronomicznej, gdzie przygotowywano potrawy ze świeżych ryb, szkolenie z profesjonalnej degustacji win, gdzie serwuje się także sery i pasztety – poinformowała Agnieszka Krusicka-Mysłek, wychowawca.

Na zajęciach ćwiczeniowych we wzorowej kuchni gastronomicznej uczniowie sporządzili między innymi: sushi, sashimi, california maki, tamago, tatara z pstrąga, orientalną zupę z makaronem sojowym, doradę z pomidorową salsą, butterfly z łososia. Uczestniczyli również w pokazie kuchni molekularnej.

- Profesjonalizm osób szkolących przyczynił się do zdobycia nowych umiejętności przez naszych uczniów. Atmosfera szkoleń była niepowtarzalna i długo będziemy wspominać pobyt w Makro – dodała Agnieszka Krusicka-Mysłek.
Należy podkreślić, że uczestnictwo w szkoleniach było całkowicie bezpłatne, a surowce do sporządzenia potraw i napojów w całości sponsorowało Makro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~gość1 5-03-2011 14:39
Super sprawa dla wszystkich szkolących się w tym zawodzie. Brawo dla ZSLiU - w naszym regionie to chyba jedyna szkoła o profilu gastronomicznym, która tak prężnie się rozwija!
~zumi 5-03-2011 16:02
Brawo! Chyba poślę tam moje dziecko! Coraz bardziej mi się oni podobają.
~IZA 5-03-2011 16:05
GRATULUJE !!! I ZYCZE DALSZYCH SUKCESOW.MAM NADZIEJE,ZE WASZE OSIAGNIECIA SCIAGNA TEZ "KULINARNYCH" TURYSTOW DO NASZEJ JELONKI...
~4a 5-03-2011 16:06
A to wszystko dzięki naszej kochanej pani profesor Eli Owczarek. To Ona organizuje to wszystko. Dziękujemy Pani Profesor:)
~kkkkk 5-03-2011 19:33
super sprawa tylko niech nasze wladze miasta docenia tych uczniow oraz panie ktore to wszystko organizoja i sie tym zajmuja.
~patrzę i wid 5-03-2011 21:16
Tak patrzę na te posty i widzę w niektórych wytrawną rękę pedagogiczną. No cóż wszystkie chwyty dozwolone przy braku rekrutacji. Szkoła musi przetrwać a władze miasta rzeczywiście powinny docenić uczniów i przeliczyć koszty utrzymania tej szkoły z pieniędzy podatników.
~gość 22222 6-03-2011 11:46
Jasne! Lepiej tworzyć molochy, w których uczeń ( a o jego dobro i przyszłość tu chodzi), będzie zupełnie anonimowy, nikt tak naprawdę nie będzie znał jego możliwości, problemów dnia codziennego, dostrzegał ucznia, jako człowieka! Zamiast krytykować, może należałoby zastanowić sięnad postawieniem w końcu na jakość! Konfrontacja wiedzy książkowej z praktyką, jeszcze nikomu nie zaszkodziła....Więc jakie chwyty???? O czym mówisz, mój poprzedniku!? Niech każda szkoła organizuje coś na własną rękę, dla uczniów, bez jakiejkolwiek pomocy masta, niech nauczyciele (wszyscy) poświęcają swój wolny czas, po to, żeby ich uczniowie mogli zobaczyć coś innego, jakościowo lepszego..... Takie inicjatywy należy popierać!
~ 6-03-2011 20:44
mam wrażenie, że ktoś tu sam sobie słodzi. od kiedy to fampa jest taka cudaśna... tia...
~Emeryt_ 7-03-2011 0:20
Fampa? Wypraszam sobię, nie istniejący zakład pracy a szkoła publiczna to chyba dosc odmienne światy? Czy anonimowy poprzednik tego nie odróżnia?
~gość2222 7-03-2011 12:42
Od zawsze! Była, jest i będzie!
~alka145 7-03-2011 18:19
Widocznie nie odróżnia:) Cóż, zatrzymał się w zamierzchłych czasach prawdopodobnie:) Niezależnie od tego, jaka szkoła, ważne, zeby roiła coś dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy! Niech zobaczą coś innego, poza naszą Jelenią Górą, której, nie ukrywajmy do wielkiego świata jeszce trochę daleko! Miejmy nadzieję, że to się zmieni:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group