Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7495
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/WARSZAWA: „Gastronom” rozwinął skrzydła w Warszawie

Sobota, 5 marca 2011, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA/WARSZAWA: „Gastronom” rozwinął skrzydła w Warszawie
Fot. Archiwum szkoły
Uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze wzięli udział w szkoleniach w Centrum Rozwoju Firm HoReCa przy Makro w Warszawie, które były nagrodą za konkurs „Zgotuj sobie sukces”.

Współpraca uczniów ZSLiU rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy zostali zaproszeni do udziału w ogólnopolskim konkursie gastronomicznym „Zgotuj sobie sukces”. Przeszli z powodzeniem przez eliminacje, półfinał, zakwalifikowali się do finału, jako jedyni na Dolnym Śląsku. Nagrodą za udział w konkursie była możliwość uczestniczenia w szkoleniach, które odbywały się w Warszawie.

Trzynastu uczniów klasy czwartej wraz z wychowawczynią i nauczycielką zajęć praktycznych Elżbietą Owczarek uczestniczyło w tych trzydniowych szkoleniach. – Zdobyliśmy tam dyplomy uczestnictwa: szkolenia barmańskiego I i II stopnia w Profesjonalnym Cocktail Barze, szkolenia we wzorowej kuchni gastronomicznej, gdzie przygotowywano potrawy ze świeżych ryb, szkolenie z profesjonalnej degustacji win, gdzie serwuje się także sery i pasztety – poinformowała Agnieszka Krusicka-Mysłek, wychowawca.

Na zajęciach ćwiczeniowych we wzorowej kuchni gastronomicznej uczniowie sporządzili między innymi: sushi, sashimi, california maki, tamago, tatara z pstrąga, orientalną zupę z makaronem sojowym, doradę z pomidorową salsą, butterfly z łososia. Uczestniczyli również w pokazie kuchni molekularnej.

- Profesjonalizm osób szkolących przyczynił się do zdobycia nowych umiejętności przez naszych uczniów. Atmosfera szkoleń była niepowtarzalna i długo będziemy wspominać pobyt w Makro – dodała Agnieszka Krusicka-Mysłek.
Należy podkreślić, że uczestnictwo w szkoleniach było całkowicie bezpłatne, a surowce do sporządzenia potraw i napojów w całości sponsorowało Makro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group